Menu
Poptávka

Voda - plyn - topení

Provádíme instalatérské a topenářské práce v plném rozsahu. Garantujeme kvalitně realizované zakázky pro klienty z Brna a blízkého okolí. Zajistíme rozvody voda - topení - plyn pro domy a byty v Brně za dobrou cenu, precizně a v krátkém realizačním čase. Moderní řešení si žádá nejen dostatek zkušeností, ale i neustálou orientaci v nových technologiích a systémech instalací. Vyžádejte si u nás nezávazné nacenění. Mimo kompletních instalatérský úkonů „voda – topení – plyn“ můžete naše kapacity využít pro dílčí realizace jednotlivých služeb – viz přehled níže. Služba "voda-topení-plyn Brno" realizována včetně dodávky materiálu a zařizovacích předmětů za zvýhodněnou cenu.

Z našich realizačních referencí "voda-plyn-topení" se můžete dozvědět, že se zabýváme mimo jiné i zapojováním vodovodních a plynových přípojek. Provádíme kompletní rozvody „voda – topení – plyn“ po celém objektu, a to od projektování, přes kompletní dodávku materiálu, až po revize a následné předání do užívání. Naše služby jsou komplexním servisem s minimalizací starostí na straně klienta. Zajistíme pro vás i zařizovací předměty, kotle různých značek, regulátory a sanitu (viz info níže).

Výměna stoupaček

Poskytujeme rekonstrukce stoupaček (voda - topení - odpady...). Rádi vám výměnu stoupaček nezávazně naceníme a následně dohodneme detaily zakázky. Garantujeme dodržení sjednaných termínů, výhodné cenové podmínky a především komunikačně-konzultační servis. Snažíme se realizační čas výměny stoupaček eliminovat na minimum, aby pohodlí obyvatel domu bylo omezeno po nejkratší nutnou dobu. Rekonstrukce stoupaček ve zděných domech staršího data (postaveny před r. 1960) jsou mnohem více komplikovanější než v domech panelových. Často totiž trasa původních rozvodů nevyhovuje normám a požadavkům na účelné řešení. Rozvody se tedy musí kompletně přeplánovat, a hlavně připravit nové prostupy pro ně.

Rozvody vody Brno

Mezi nejčastější realizace mimo výše uvedených patří právě rozvody vody. Nejsložitější bývají rozvody vody prováděné v bytových domech. Zde je třeba se velmi pečlivě připravit a naplánovat každý detail, nemluvě o následně precizní instalaci v souladu s platnými normami a nejvhodnějšími technologickými postupy. U bytových domu, tak i u rodinných domů není problém zajistit prováděcí dokumentaci nebo projekt rozvodů vody. Tento servis je součástí komplexní služby, stejně jako dodávka veškerého instalačního materiálu za výhodnější ceny, než seženete v rámci běžné maloobchodní distribuce. Využijte službu „rozvody vody Brno“, garantujeme vám rychlé a precizní provedení.

Montáž topení Brno

Montáž topení je další častou službou, kterou pro zákazníky komplexně zajišťujeme, ideálně v rámci realizace celého systému vytápění nebo rekonstrukce stoupaček. V případě návrhu vhodné otopné soustavy připravíme pro zákazníka veškerou vstupní dokumentaci, pokud ji nemá. Zpravidla se topení navrhuje na základě výpočtu tepelných ztrát, které určí požadavky na výkon vytápění v jednotlivých místnostech. Služba „ montáž topení Brno “ zahrnuje realizaci jak klasického topení radiátorového, tak i instalaci podlahového topení. V rámci našeho servisu s námi můžete kdykoliv konzultovat vaše požadavky a dotazy. Vždy se snažíme co nejvíce přiblížit představě zákazníka, pokud to technologické postupy a normy dovolí.

V rámci montáže ústředního vytápění se specializujeme i na bytové domy, které mají topení řešeno formou dálkového vytápění, tj. kdy se teplo přivádí z externího zdroje obsluhujícího více budov naráz. Jedná se o složitější realizace. Naopak běžný rozsah služby „ montáž ústředního vytápění Brno “ zahrnuje zpravidla instalaci rozvodů a tepelných těles (radiátorů), jejich napojení na tepelný zdroj (kotel), opatření regulačními a řídicími jednotkami, případnými akumulátory apod.

Ozvěte se nám co nejdříve

Náš řemeslný tým nám umožňuje poskytnout klientům široké spektrum služeb souvisejících s instalací, opravou a údržbou vodovodních, topenářských a plynových systémů. Naše zkušenosti a odbornost jsou garancí toho, že vaše domácnost bude mít spolehlivé a efektivní řešení v oblasti voda – topení – plyn.

Celkové rekonstrukce koupelen  i renovace rozvodů „voda – plyn - topení“ provádíme v lokalitě Brno a okolí již od roku 1991. Rádi vám nainstalujeme rohovou vanu, nové umyvadlo nebo nainstalujeme montážní prvek vč. závěsného WC. V případě realizace nové koupelny nabízíme i bezplatné vyhotovení 3D vizualizace. Máte-li zájem o službu "voda-topení-plyn Brno", pak nás neváhejte kontaktovat

Voda - plyn - topení Brno? Naše firma Insebo je připravena vám pomoci s rychlým řešením.

 

--------------

Tematická specifikace služby: voda-topení Brno, vodo-topo Brno, voda topení plyn Brno.

 

FAQ

Co to jsou "stoupačky"?

Je nemálo lidí, kteří se ptají "Co to jsou stoupačky" a hledají jednoznačnou odpověď. Někdy taktéž použijí nesprávný výraz "stupačky". Co se týká správného pojmenování, tak jako stoupačky je označováno zpravidla páteřní mezipatrové vedení rozvodů ve vícepatrovém rodinném či bytovém domě. Naopak pokud myslíte "stupačky", pak se jedná o záchyty pro nohy na motorce, pomůcku pro lezce apod.

Pokud chcete vědět, co je to stoupačka, pak odborná definice zní následovně: stoupací trubka vedení, tj. potrubní rozvedení vody skrz všechna patra budovy, tedy od suterénu až po nejvyšší patro. Stoupačka naopak není vodorovný rozvod vody v samotném bytě (pro kuchyň, koupelnu, toaletu), ale skrze byt svisle prochází, protože se jedná o hlavní (páteřní) rozvod, kterým se voda do bytu distribuuje.

Stoupačka je také ustálené označení pro prostor (šachtu), zpravidla v panelovém či bytovém domě, kde vedou veškeré páteřní rozvody. Jedná se o vodu, odpady, plyn, elektřinu, vzduchotechniku, které v této šachtě jsou instalované a zajišťují přívod do každé bytové jednotky ve všech patrech.

Jak odhlučnit stoupačky

Ptáte se, jak odhlučnit stoupačky? Existuje několik metod, více či méně účinných, jak odhlučnit stoupačky. Zpravidla tento problém řeší správa bytových a panelových domů (SVJ, družstvo). Je to dáno i tím, že se jedná o starší výstavbu, a použité materiály při řešení stoupaček neodpovídají dnešním standardům. Existují 2 hlavní důvody hlučnosti stoupaček. První důvod lze řešit přezděním umakartového jádra. Druhý důvod hluku řeší moderní materiál, kterým jsou svislé potrubní rozvody provedeny. Proto doporučujeme pro odhlučnění stoupaček provést rekonstrukci, při které se zbavíte hlučnosti i nezdravých ocelových (koroze) nebo olověných trubek. U umakartového jádra pomůže případně i izolace podlahy a obložení umakartového jádra (o cca 25 % hluku méně).

Existují také speciální izolační materiály, kterými se stávající stoupačkové potrubí odhluční. Stejně tak se na akustické odhlučnění používají desky, které se instalují do stoupačkových šachet. Tyto postupy jsou však často hodně pracné a nejsou tak efektivním řešením, jako samotná celková rekonstrukce jádra, zvláště pak umakartového.

Jak fungují stoupačky

Zajímá vás podstata toho, jak fungují stoupačky? Funkční princip stoupaček je docela jednoduchý. V případě vody se jedná o tlakem „hnanou“ vodu v rámci svislých rozvodů, tj. stoupaček, které následně umožňují dodávky do vodorovných koncových rozvodů jednotlivých bytů.

Jak fungují stoupačky topení u bytových domů: svislé stoupačky umožňují distribuci tepla skrze všechna patra domu. Svislé stoupačky topení tudíž nejsou určeny pro samotné vytápění, přestože jsou logicky teplé, jelikož jimi proudí ohřátá voda skrze celý dům odspoda až nahoru. Tyto stoupačky zásobují horkou vodu samotné radiátory v jednotlivých bytech, a to jen v případě, pokud je kohout radiátoru otevřen, aby radiátorem mohla horká voda proudit a tudíž topit. Horká voda, která proteče „aktivními“ radiátory s otevřeným kohoutem se vrací druhou stoupačkou zpět ke kotli/zdroji vytápění, kde je voda opět ohřáta na požadovanou teplotu. V situaci, kdy jsou všechny radiátorové kohouty zavřené, tak horká voda stoupačkami neprotéká soustavně, ale po natečení do hlavního stoupacího rozvodu pomalu zchladne a dále nikam neproudí.

 

Proč zvolit službu "Voda - plyn - topení" právě od firmy Insebo?

Odborná všestrannost týmu nám pomáhá úspěšně realizovat různé typy zakázek. Všechny naše činnosti se prolínají. Rádi a ochotně přijmeme malou i velkou zakázku. Díky získaným dlouholetým zkušenostem umíme vyřešit nastalé problémy ke spokojenosti klienta, nic nás nepřekvapí.

Dbáme na kvalitu provedené práce, moderní řemeslné postupy, neboť se stále průběžně školíme ve znalosti nových technologií, inovativních materiálů a montážních postupů.

Dodržujeme dohodnuté nacenění a termíny. Jsme společnost, která vždy dbá na bezstarostnost a spokojenost klientů. Jsme zde pro vás - připraveni nabídnout služby v maximální kvalitě a v co nejkratší době.

Umíme dodat zařizovací materiály za výhodné dodavatelské ceny.

Je služba "Voda - plyn - topení" realizována včetně dodávky materiálu?

Ano, dokážeme za velmi výhodných podmínek (s ohledem na množství našich zakázek) obstarat veškerý potřebný stavební i instalační materiál za výhodné ceny. Pro instalatérské práce používáme nejčastěji produkty značek Geberit, Honeywell, Alca, Wavin Ekoplastik, Schell, Dražice, Schneider, Siemens. Ideálně pro nás i pro klienta je stav, kdy veškerý materiál zajišťujeme my a pak jen vyfakturujeme danou spotřebu. Pokud si klient přeje, pak je možné se dohodnout, že si materiál zajistí sám, nicméně ze zkušeností se vždy objeví komponenta, která chybí nebo je složitější ji zajistit apod.

Na nákup materiálu je zpravidla třeba složit zálohu.

Jak dopředu si službu "Voda - plyn - topení" musím objednat?

Máte-li zájem o rekonstrukci jádra nebo instalatérské práce, pak se ozvěte co nejdříve a dostatečně dopředu. Plnost našeho realizačního kalendáře na další rok řešíme cca od konce léta. Vhodné je začít domluvu cca 3 měsíce před plánovaným termínem realizace instalací nebo rekonstrukce. Je třeba akceptovat, že tyto řemeslné služby jsou dosti žádané, je nedostatek realizátorů a zároveň již několik klientů je vždy nasmlouváno na termíny před vámi. Vždy se však snažíme s každým novým klientem najít kompromis a provést objednané instalační práce a rekonstrukční úkony co nejdříve to jde. Je třeba akceptovat, že před vámi máme nasmlouvané dřívější klienty, které je třeba dořešit, neboť ctíme termíny, což chápeme jako naši konkurenční přednost a klienti jsou nám za to vděční.

Jak probíhá nacenění služby "Voda - plyn - topení"?

Sdělení ceny lze v jednodušších případech řešit telefonicky, nicméně z praxe máme ověřeno, že nejprve je třeba zjistit detaily zakázky, případně obhlédnout místo realizace včetně všech možných instalačních problémů, a pak teprve zpracujeme cenovou nabídku, která je reálná a odpovídá skutečnosti. Nacenění pak většinou sdělujeme mailem nebo na základě osobního setkání. Ideální je osobní jednání, při kterém můžeme podle situace řešit veškeré vaše požadavky a rovnou na ně reagovat.

Úhrada za službu "Voda - plyn - topení" je možná fakturou nebo jen hotově?

Varianta platby za realizaci záleží na naší dohodě, oba způsoby akceptujeme. V případě firem, bytových družstev a institucí je úhrada nejčastěji řešena formou fakturace. U standardních majitelů domů preferujeme úhradu hotově. U veškerých zakázek je účtována poměrná záloha na materiál a zařizovací předměty.

Jaká je historie a zkušenosti firmy Insebo?

Původně čistě instalatérská firma Insebo byla založena panem Šebelou v roce 1991. Již od samého počátku firma řešila opravy a montáže domovních rozvodů, montáže bytových vodoměrů, dodávky a montáže vnitřních instalací a zařizovacích předmětů, montáže odpadů a kanalizace. Na základě nabytých zkušeností a s ohledem na požadavku klientely firma Insebo rozšířila svůj odborný servis o plynoinstalace a topenářské práce. S velkým růstem zakázek se rozšiřoval i realizační tým a profilovala se odbornost i realizační zkušenosti. Po roce 2000 se firma vrhla i na tolik žádané stavební práce.  Aktuálně tak firma dokáže nabídnout kompletní servis pro rekonstrukce bytů, rodinných domů, bytových jader, koupelen nebo sociálních zařízení.

Jaký je rozsah poskytovaných služeb?

Insebo Brno řeší novostavby i rekonstrukce budov, výměnu stoupaček v bytových domech a panelácích. Zkušení instalatéři a topenáři řešící montáže plynu a vytápění zařídí veškeré páteřní rozvody budovy, včetně kanalizace, vody. Následně jsou vystřídáni zedníky a obkladači, aby dokončili rekonstrukci interiéru dle přání zákazníka.

Instalujeme podlahového topení, provádíme výměny kotlů a radiátorů, údržbu kotelen a výměníkových stanic, opravy rozvodů plynu aj.

Mezi náš prioritní směr patří kompletní rekonstrukce RD nebo výměny stoupaček v bytových domech a panelácích. Nicméně zajistíme dle dohody i dílčí realizace, pokud na ne máme potřebný čas. Jedná se např. o:

  • Instalace rozvodů kanalizace vnitřní i venkovní.
  • Instalace rozvodů vodovodního potrubí a ZTI.
  • Instalace radiátorů a koupelnových těles.
  • Instalace plynových rozvodů.
  • Instalace plynových a elektrických kotlů.
  • Instalace elektrických, plynových a kombinovaných ohřívačů vody.
  • Rozvody topení včetně podlahového.
  • Realizace tepelných čerpadel.

Jaká je působnost firmy Insebo v rámci ČR?

Jsme instalatérská a topenářská firma se sídlem v Brně. Odborné topenářské práce, vodoinstalace a plynoistalace a rekonstrukce proto poskytujeme pro klienty z Brna a širšího okolí (cca do 70km od Brna). Pokud by si nás klient vyžádal i na větší vzdálenost, určitě zakázku neodmítneme, jen se vzdálenost realizace logicky odrazí v ceně zakázky.

Jak probíhá spolupráce s instalační firmou Insebo Brno?

Ať už chcete nacenit kompletní balíček instalačně-topenářských služeb, nebo naopak pouze konkrétní službu, vždy se s vámi při finalizaci rozsahu a zadání zakázky osobně sejdeme, probereme detaily vašeho projektu. Poskytneme vám kompletní konzultační servis, jehož výsledkem je finální zadání a rozsah prací, které pro vás v dohodnutém termínu zajistíme. Následuje podpis smlouvy a úhrada zálohy dle podmínek smlouvy. Poté se objedná případný specifický materiál a zařizovací předměty na dohodnutý termín realizace. Po zhotovení díla dochází k předání.

S jakými značkami zařizovacích předmětů prioritně pracujete?

V rámci finalizace rekonstrukcí bytových jader a řešení koupelen/toalet v rodinných domech nejčastěji používáme produkty firem Ravak, Hüppe, Hansgrohe, Kaldewei, Dřevojas, Grohe, Laufen, Jika, RAR, Roca. Jsme schopni je zajistit u našich dodavatelů za výhodnější ceny.

Jaká je odbornost pracovníků instalatérské firmy Insebo?

Náš kolektiv je složen z řemeslných profesí, z nichž všichni mají odborné vzdělání v daném oboru. Ať už výuční list s nebo bez maturity. Pomocné síly provádí činnost pod dohledem vyučených mistrů a na základě získaných zkušeností. Provádíme pravidelné školení a certifikace pro jednotlivé profese, abychom dokázali efektivně reagovat na požadavky zákazníka a moderní trendy ve stavebnictví a instalacích.

Máte kontaktní kancelář pro osobní setkání?

Pokud potřebujete navštívit instalatérskou firmu Insebo Brno, pak ji najdete na adrese Výstaviště 1, 648 36 Brno (areál brněnského výstaviště - pavilon A3). V příjemném prostředí naší kanceláře probereme u dobré kávy vaše požadavky a naše realizační možnosti.

X
INSEBO
Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět.