Menu
Poptávka

Rekonstrukce Brno

Vlastníte nemovitost v Brně či okolí a uvažujete o rekonstrukci rozvodů (odpady, plyn, voda, topení) a o renovaci sociálního zařízení? INSEBO Brno pro vás zajistí kompletní i částečné rekonstrukce nemovitostí (korporátní i veřejný sektor) do moderní, stylové a především účelné podoby. Vaši nemovitost dokážeme kompletně změnit k nepoznání. Chybí vám jasná představa či dostatek času se rekonstrukci vaší nemovitosti věnovat, vše naplánovat a zorganizovat? Nechte veškeré starosti a zařizování spojené s rekonstrukcemi budov na firmě INSEBO Brno. Precizní realizace služby "rekonstrukce budov Brno" za přijatelnou cenu. Kontaktujte nás. Specializujeme se na rekonstrukce kanceláří, bytových domů, firemních sídel apod.

Jak zajistit profesionální a bezstarostnou rekonstrukci interiéru budovy?

Jak na rekonstrukce bytů a domů? Plánovat a následně provést rekonstrukci budovy svépomocí je velkou výzvou a tudíž i dost zásadní starostí. Předpokládá se znalost technologií, dispozičních řešení, řemeslných postupů, nutno řešit výběr materiálů a na startu by mělo být také detailní plánování. Veškeré tyto starosti si můžete ušetřit, pokud rekonstrukci nemovitosti zadáte firmě INSEBO Brno. Díky našim dlouholetým zkušenostem dokážeme velmi účelně synchronizovat realizační činnosti, dodávky materiálu apod. Přestože si za kompletní či částečnou rekonstrukci nemovitosti zaplatíte, uspořený čas a absence starostí stojí opravdu za to. Zpravidla se totiž stává, že pokud řešíte rekonstrukci nemovistoti svépomocí, pak většinu času strávíte vyřizováním nepodstatných věcí a zajišťováním logistiky a příprav, přičemž stejně přistoupíte k faktu, že na určité činnosti bude lépe objednat si řemeslného odborníka. Rekonstrukce budovy svépomocí se tak navíc často protáhne na neurčito. My ručíme za kvalitu výsledné práce, jsme precizní a máme zkušenosti, proto zvažte, zda neobjednat službu "rekonstrukce nemovitosti Brno" právě u nás.

Díky počátečním specifikačním setkáním se snažíme do detailu pochopit vaše požadavky spojené s rekonstrukcí budovy. Vždy si klademe otázku, zda bychom takto navrhli i přestavbu svého vlastního interiéru a zda navržená renovace interiéru budovy dává smysl s ohledem na náklady. Snažíme se respektovat vaše přání, ale ne slepě. Máme nespočet zkušeností z rekonstrukcí interiéru budov všech typů i velikostí, proto se snažíme klientovi při plánování výsledné podoby rekonstrukce odborně poradit a směřovat ho k modernímu, nadčasovému, funkčnímu provedení dle ergonomických požadavků dnešní doby. Výsledkem společného plánování je návrh podoby a rozsahu rekonstrukce, který pro vás sestavíme a také konkrétní cenový rozsah, který se snažíme vždy dodržet, což se nám díky předchozím realizačním zkušenostem ve většině standardních případů daří.

Lidé zvažují rekonstrukci bytového jádra z několika důvodů:

 • Zlepšení estetiky: rekonstrukce bytového jádra vede k lepší estetické hodnotě nemovitosti.
 • Zvýšení hodnoty nemovitosti: rekonstrukce bytového jádra zvyšuje hodnotu nemovitosti, což je reflektováno při prodeji nebo pronájmu bytu.
 • Zvýšení komfortu: modernizace bytového jádra přináší lepší užitné vlastnosti, zlepší pohodlí a funkčnost.
 • Havarijní stav: v řadě případů je rekonstrukce bytového jádra nutná k dodržení aktuálních stavebních a bezpečnostních předpisů. Stejně tak pro zajištění standardního funkčního provozu, tedy v případech, kdy např. netěsní rozvody odpadu nebo vody, jsou problémy s elektřinou apod.
 • Energetické úspory: rekonstrukce bytu může zahrnovat vylepšení izolace, výměnu oken a modernizaci vytápění, což snižuje náklady na energie.

Kolik stojí rekonstrukce bytu, resp. jaká je cena rekonstrukce interiéru budov?

Pokud máte zájem se nezávazně setkat a probrat nacenění služby "rekonstrukce nemovitostí Brno", pak kontaktujte INSEBO Brno! Rámcová cena rekonstrukce vám bude sdělena po prvotním zjištění rozsahu požadavků na rekonstrukci. Cena rekonstrukce interiéru budovy bude následně detailně vykalkulována dle stavebního rozpočtu.

Máte požadavek na nacenění jen dílčí realizace? Např. potřebujete zjistit cenu rekonstrukce koupelny v Brně? Potřebujete znát cenu rekonstrukce stoupaček? Ozvěte se nám.

Nejčastější lokality realizací:

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Bohunice.

 • Renovace budov a bytů Brno-Bosonohy.

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Bystrc.

 • Renovace budov a bytů Brno-Černovice.

 • Renovace budov a bytů Brno-Jundrov.

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Kohoutovice.

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Komín.

 • Renovace budov a bytů Brno-Královo Pole.

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Líšeň.

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Medlánky.

 • Renovace budov a bytů Brno-Lískovec.

 • Rekonstrukce budov a bytů - Řečkovice a Brno-Mokrá Hora.

 • Renovace budov a bytů Brno-Jih.

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Slatina.

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Střed.

 • Renovace budov a bytů Brno-Tuřany.

 • Renovace budov a bytů Brno-Vinohrady.

 • Renovace budov a bytů Brno-Žebětín.

 • Rekonstrukce budov a bytů Brno-Židenice.

Vnitřní přestavba/modernizace sociálního zázemí veřejných budov nebo firemních kanceláří nemusí být složitá a drahá. Zavolejte nám. Specializujeme se na kompletní interiérové rekonstrukce budov bez rozdílu stáří budovy. Provádíme jak přestavby bytů panelových, tak i firemních sídel, kanceláří, veřejných institucí, školských zařízení apod.

Rekonstrukce budov, i větší komplexní rekonstrukce panelových bytů, zvládneme v dohodnutém termínu a za dobrou cenu. Kompletní rekonstrukce včetně výměny stoupaček provádíme na klíč.

Zažijte proměnu vašeho bydlení jako nikdy předtím! Jsme tady pro vás, abychom vám pomohli realizovat vaše sny o dokonalém bydlení v Brně a okolí. Naše tým zkušených profesionálů je připraven vám pomoci s každým krokem rekonstrukce. Dejte nám příležitost změnit váš byt v útulné, moderní a funkční místo, které si zasloužíte. Kontaktujte nás co nejdříve a pojďte společně vytvořit bydlení vašich snů!

 

 

INSEBO - váš specialista na rekonstrukce bytů a domů v Brně a okolí. Jsme tu pro vás! Provádíme veškeré realizační rozsahu, nejčastěji se jedná o:

 • rekonstrukce malého bytu (garsonky)
 • rekonstrukce panelového bytu 1+1
 • rekonstrukce panelového bytu 2+1
 • rekonstrukce panelového bytu 3+1

 

Poskytované úkony v rámci služby "Rekonstrukce bytů Brno a okolí":

 

Kontaktujte nás s poptávkou rekonstrukce bytových domů

Tel/fax: +420 543 245 161
Mobil: +420 606 202 494, +420 607 974 970

Adresa: Výstaviště 1 (pavilon A3), Brno

Email: info@insebo.cz

------------------

Tematická specifikace služby: rekonstrukce bytu, cena rekonstrukce, Brno rekonstrukce, cena rekonstrukce bytu, firma na rekonstrukci. Dále také: rekonstrukce bytu na klíč, kompletní rekonstrukce bytu, kompletní rekonstrukce bytu cena. Nejčastější poptávky: rekonstrukce garsonky, rekonstrukce bytu 2+1 cena, rekonstrukce bytu 3+1 cena, rekonstrukce panelového bytu 1+1, nová koupelna cena, rekonstrukce koupleny Brno cena.

FAQ

Co to jsou "stoupačky"?

Je nemálo lidí, kteří se ptají "Co to jsou stoupačky" a hledají jednoznačnou odpověď. Někdy taktéž použijí nesprávný výraz "stupačky". Co se týká správného pojmenování, tak jako stoupačky je označováno zpravidla páteřní mezipatrové vedení rozvodů ve vícepatrovém rodinném či bytovém domě. Naopak pokud myslíte "stupačky", pak se jedná o záchyty pro nohy na motorce, pomůcku pro lezce apod.

Pokud chcete vědět, co je to stoupačka, pak odborná definice zní následovně: stoupací trubka vedení, tj. potrubní rozvedení vody skrz všechna patra budovy, tedy od suterénu až po nejvyšší patro. Stoupačka naopak není vodorovný rozvod vody v samotném bytě (pro kuchyň, koupelnu, toaletu), ale skrze byt svisle prochází, protože se jedná o hlavní (páteřní) rozvod, kterým se voda do bytu distribuuje.

Stoupačka je také ustálené označení pro prostor (šachtu), zpravidla v panelovém či bytovém domě, kde vedou veškeré páteřní rozvody. Jedná se o vodu, odpady, plyn, elektřinu, vzduchotechniku, které v této šachtě jsou instalované a zajišťují přívod do každé bytové jednotky ve všech patrech.

Jak odhlučnit stoupačky

Ptáte se, jak odhlučnit stoupačky? Existuje několik metod, více či méně účinných, jak odhlučnit stoupačky. Zpravidla tento problém řeší správa bytových a panelových domů (SVJ, družstvo). Je to dáno i tím, že se jedná o starší výstavbu, a použité materiály při řešení stoupaček neodpovídají dnešním standardům. Existují 2 hlavní důvody hlučnosti stoupaček. První důvod lze řešit přezděním umakartového jádra. Druhý důvod hluku řeší moderní materiál, kterým jsou svislé potrubní rozvody provedeny. Proto doporučujeme pro odhlučnění stoupaček provést rekonstrukci, při které se zbavíte hlučnosti i nezdravých ocelových (koroze) nebo olověných trubek. U umakartového jádra pomůže případně i izolace podlahy a obložení umakartového jádra (o cca 25 % hluku méně).

Existují také speciální izolační materiály, kterými se stávající stoupačkové potrubí odhluční. Stejně tak se na akustické odhlučnění používají desky, které se instalují do stoupačkových šachet. Tyto postupy jsou však často hodně pracné a nejsou tak efektivním řešením, jako samotná celková rekonstrukce jádra, zvláště pak umakartového.

Jak fungují stoupačky

Zajímá vás podstata toho, jak fungují stoupačky? Funkční princip stoupaček je docela jednoduchý. V případě vody se jedná o tlakem „hnanou“ vodu v rámci svislých rozvodů, tj. stoupaček, které následně umožňují dodávky do vodorovných koncových rozvodů jednotlivých bytů.

Jak fungují stoupačky topení u bytových domů: svislé stoupačky umožňují distribuci tepla skrze všechna patra domu. Svislé stoupačky topení tudíž nejsou určeny pro samotné vytápění, přestože jsou logicky teplé, jelikož jimi proudí ohřátá voda skrze celý dům odspoda až nahoru. Tyto stoupačky zásobují horkou vodu samotné radiátory v jednotlivých bytech, a to jen v případě, pokud je kohout radiátoru otevřen, aby radiátorem mohla horká voda proudit a tudíž topit. Horká voda, která proteče „aktivními“ radiátory s otevřeným kohoutem se vrací druhou stoupačkou zpět ke kotli/zdroji vytápění, kde je voda opět ohřáta na požadovanou teplotu. V situaci, kdy jsou všechny radiátorové kohouty zavřené, tak horká voda stoupačkami neprotéká soustavně, ale po natečení do hlavního stoupacího rozvodu pomalu zchladne a dále nikam neproudí.

 

Proč zvolit službu "Rekonstrukce" právě od firmy Insebo?

Odborná všestrannost týmu nám pomáhá úspěšně realizovat různé typy zakázek. Všechny naše činnosti se prolínají. Rádi a ochotně přijmeme malou i velkou zakázku. Díky získaným dlouholetým zkušenostem umíme vyřešit nastalé problémy ke spokojenosti klienta, nic nás nepřekvapí.

Dbáme na kvalitu provedené práce, moderní řemeslné postupy, neboť se stále průběžně školíme ve znalosti nových technologií, inovativních materiálů a montážních postupů.

Dodržujeme dohodnuté nacenění a termíny. Jsme společnost, která vždy dbá na bezstarostnost a spokojenost klientů. Jsme zde pro vás - připraveni nabídnout služby v maximální kvalitě a v co nejkratší době.

Umíme dodat zařizovací materiály za výhodné dodavatelské ceny.

Je služba "Rekonstrukce" realizována včetně dodávky materiálu?

Ano, dokážeme za velmi výhodných podmínek (s ohledem na množství našich zakázek) obstarat veškerý potřebný stavební i instalační materiál za výhodné ceny. Pro instalatérské práce používáme nejčastěji produkty značek Geberit, Honeywell, Alca, Wavin Ekoplastik, Schell, Dražice, Schneider, Siemens. Ideálně pro nás i pro klienta je stav, kdy veškerý materiál zajišťujeme my a pak jen vyfakturujeme danou spotřebu. Pokud si klient přeje, pak je možné se dohodnout, že si materiál zajistí sám, nicméně ze zkušeností se vždy objeví komponenta, která chybí nebo je složitější ji zajistit apod.

Na nákup materiálu je zpravidla třeba složit zálohu.

Jak dopředu si službu "Rekonstrukce" musím objednat?

Máte-li zájem o rekonstrukci jádra nebo instalatérské práce, pak se ozvěte co nejdříve a dostatečně dopředu. Plnost našeho realizačního kalendáře na další rok řešíme cca od konce léta. Vhodné je začít domluvu cca 3 měsíce před plánovaným termínem realizace instalací nebo rekonstrukce. Je třeba akceptovat, že tyto řemeslné služby jsou dosti žádané, je nedostatek realizátorů a zároveň již několik klientů je vždy nasmlouváno na termíny před vámi. Vždy se však snažíme s každým novým klientem najít kompromis a provést objednané instalační práce a rekonstrukční úkony co nejdříve to jde. Je třeba akceptovat, že před vámi máme nasmlouvané dřívější klienty, které je třeba dořešit, neboť ctíme termíny, což chápeme jako naši konkurenční přednost a klienti jsou nám za to vděční.

Jak probíhá nacenění služby "Rekonstrukce"?

Sdělení ceny lze v jednodušších případech řešit telefonicky, nicméně z praxe máme ověřeno, že nejprve je třeba zjistit detaily zakázky, případně obhlédnout místo realizace včetně všech možných instalačních problémů, a pak teprve zpracujeme cenovou nabídku, která je reálná a odpovídá skutečnosti. Nacenění pak většinou sdělujeme mailem nebo na základě osobního setkání. Ideální je osobní jednání, při kterém můžeme podle situace řešit veškeré vaše požadavky a rovnou na ně reagovat.

Úhrada za službu "Rekonstrukce" je možná fakturou nebo jen hotově?

Varianta platby za realizaci záleží na naší dohodě, oba způsoby akceptujeme. V případě firem, bytových družstev a institucí je úhrada nejčastěji řešena formou fakturace. U standardních majitelů domů preferujeme úhradu hotově. U veškerých zakázek je účtována poměrná záloha na materiál a zařizovací předměty.

Jaká je historie a zkušenosti firmy Insebo?

Původně čistě instalatérská firma Insebo byla založena panem Šebelou v roce 1991. Již od samého počátku firma řešila opravy a montáže domovních rozvodů, montáže bytových vodoměrů, dodávky a montáže vnitřních instalací a zařizovacích předmětů, montáže odpadů a kanalizace. Na základě nabytých zkušeností a s ohledem na požadavku klientely firma Insebo rozšířila svůj odborný servis o plynoinstalace a topenářské práce. S velkým růstem zakázek se rozšiřoval i realizační tým a profilovala se odbornost i realizační zkušenosti. Po roce 2000 se firma vrhla i na tolik žádané stavební práce.  Aktuálně tak firma dokáže nabídnout kompletní servis pro rekonstrukce bytů, rodinných domů, bytových jader, koupelen nebo sociálních zařízení.

Jaký je rozsah poskytovaných služeb?

Insebo Brno řeší novostavby i rekonstrukce budov, výměnu stoupaček v bytových domech a panelácích. Zkušení instalatéři a topenáři řešící montáže plynu a vytápění zařídí veškeré páteřní rozvody budovy, včetně kanalizace, vody. Následně jsou vystřídáni zedníky a obkladači, aby dokončili rekonstrukci interiéru dle přání zákazníka.

Instalujeme podlahového topení, provádíme výměny kotlů a radiátorů, údržbu kotelen a výměníkových stanic, opravy rozvodů plynu aj.

Mezi náš prioritní směr patří kompletní rekonstrukce RD nebo výměny stoupaček v bytových domech a panelácích. Nicméně zajistíme dle dohody i dílčí realizace, pokud na ne máme potřebný čas. Jedná se např. o:

 • Instalace rozvodů kanalizace vnitřní i venkovní.
 • Instalace rozvodů vodovodního potrubí a ZTI.
 • Instalace radiátorů a koupelnových těles.
 • Instalace plynových rozvodů.
 • Instalace plynových a elektrických kotlů.
 • Instalace elektrických, plynových a kombinovaných ohřívačů vody.
 • Rozvody topení včetně podlahového.
 • Realizace tepelných čerpadel.

Jaká je působnost firmy Insebo v rámci ČR?

Jsme instalatérská a topenářská firma se sídlem v Brně. Odborné topenářské práce, vodoinstalace a plynoistalace a rekonstrukce proto poskytujeme pro klienty z Brna a širšího okolí (cca do 70km od Brna). Pokud by si nás klient vyžádal i na větší vzdálenost, určitě zakázku neodmítneme, jen se vzdálenost realizace logicky odrazí v ceně zakázky.

Jak probíhá spolupráce s instalační firmou Insebo Brno?

Ať už chcete nacenit kompletní balíček instalačně-topenářských služeb, nebo naopak pouze konkrétní službu, vždy se s vámi při finalizaci rozsahu a zadání zakázky osobně sejdeme, probereme detaily vašeho projektu. Poskytneme vám kompletní konzultační servis, jehož výsledkem je finální zadání a rozsah prací, které pro vás v dohodnutém termínu zajistíme. Následuje podpis smlouvy a úhrada zálohy dle podmínek smlouvy. Poté se objedná případný specifický materiál a zařizovací předměty na dohodnutý termín realizace. Po zhotovení díla dochází k předání.

S jakými značkami zařizovacích předmětů prioritně pracujete?

V rámci finalizace rekonstrukcí bytových jader a řešení koupelen/toalet v rodinných domech nejčastěji používáme produkty firem Ravak, Hüppe, Hansgrohe, Kaldewei, Dřevojas, Grohe, Laufen, Jika, RAR, Roca. Jsme schopni je zajistit u našich dodavatelů za výhodnější ceny.

Jaká je odbornost pracovníků instalatérské firmy Insebo?

Náš kolektiv je složen z řemeslných profesí, z nichž všichni mají odborné vzdělání v daném oboru. Ať už výuční list s nebo bez maturity. Pomocné síly provádí činnost pod dohledem vyučených mistrů a na základě získaných zkušeností. Provádíme pravidelné školení a certifikace pro jednotlivé profese, abychom dokázali efektivně reagovat na požadavky zákazníka a moderní trendy ve stavebnictví a instalacích.

Máte kontaktní kancelář pro osobní setkání?

Pokud potřebujete navštívit instalatérskou firmu Insebo Brno, pak ji najdete na adrese Výstaviště 1, 648 36 Brno (areál brněnského výstaviště - pavilon A3). V příjemném prostředí naší kanceláře probereme u dobré kávy vaše požadavky a naše realizační možnosti.

X
INSEBO
Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět.