Menu
Poptávka

Výměna stoupaček

Poskytujeme odborné instalatérské služby: „výměna stoupaček Brno“ a „rekonstrukce stoupaček Brno“. Služba je primárně určena lokálním zákazníkům (Brno a okolí do 30 km), neodmítáme však zakázky i mimo tento rádius, je třeba se domluvit na podmínkách. Rádi vám výměnu stoupaček nezávazně naceníme a následně dohodneme detaily zakázky. Pokud hledáte precizní realizátory s dlouholetými zkušenostmi z řady instalací různých rozsahů, pak jsme připraveni vám poskytnout odborný servis. Garantujeme dodržení sjednaných termínů, výhodné cenové podmínky a především komunikačně-konzultační servis. Snažíme se realizační čas výměny stoupaček eliminovat na minimum, aby pohodlí obyvatel domu bylo omezeno po nejkratší nutnou dobu.

Nejčastější prováděné zakázky:

  • Výměna stoupaček v bytových domech.
  • Rekonstrukce stoupaček v kancelářských budovách.
  • Výměna stoupaček ve školách a úřadech.
  • Rekonstrukce stoupaček v panelových domech (stoupačky v paneláku).
  • Výměna stoupaček ve skladech.

Rekonstrukce stoupaček ve zděných domech staršího data (postaveny před r. 1960) jsou mnohem více komplikovanější než v domech panelových. Často totiž trasa původních rozvodů nevyhovuje normám a požadavkům na účelné řešení. Rozvody se tedy musí kompletně přeplánovat, a hlavně připravit nové prostupy pro ně.

 

Nechte si nezávazně nacenit

Rekonstrukce stoupaček Brno

Specializujeme se na rekonstrukci stoupaček v bytových domech (rekonstrukce rozvodů plynu bytového domu, rekonstrukce vodovodních a odpadních rozvodů) – víme, jak provést tuto náročnou akci co nejrychleji a s minimem nákladů. Využijte našich zkušeností z mnoha rekonstrukcí stoupaček v panelových domech v Brně a okolí.

Ležaté rozvody a stoupačky provádíme ve variantách: měď, pozinkovaná ocel nebo plast (PPr). Společně s kvalitním osazením rozvodů v podobě kvalitních kulových ventilů, uzávěrů a regulačních klapek jsou základem dlouholetého bezproblémového provozu. Naši instalatéři jsou opravdu natolik zkušení, že máte garanci precizní práce v každém detailu, ať už se jedná o spolehlivost jednotlivých závitových spojů, nebo svařených napojení rozvodů. V rámci služby „rekonstrukce stoupaček Brno“ instalujeme samozřejmě i tepelnou návlekovou izolaci.

Rekonstrukce stoupaček provádíme včetně bouracích prací, odvozu suti, zednického zapravení vzniklých otvorů, hrubého úklidu. V případě požadavku na pokládku dlažby a obkladů provedeme i tyto práce. Službu „rekonstrukce stoupaček Brno“ poskytujeme jako komplexní řešení. Tj. zajistíme i veškerou administrativu a projektovou část. Předkládáme položkový rozpočet, prováděcí zprávu nebo standardní projekt.

Nutnost stoupaček vody se sníženým průtokem a tlakem vody je výsledkem zanášení vodním kamenem z tvrdé vody. Vodní kámen je nejen původcem výše popsaných problémů, ale také živnou půdou pro některé nežádoucí mikroorganismy, které v běžně upravené pitné vodě nenajdete. V takové situaci je jediným východiskem provedení kompletní rekonstrukce stoupaček, neboť pouhé dílčí realizace na vodovodní soustavě budovy jsou logicky kontraproduktivní v dlouhodobém horizontu.

Pokud u nás poptáte službu „výměna stoupaček“, rádi se přijedeme podívat na aktuální stav a promyslíme řešení nových rozvodů v domě. Vypracujeme vám konkrétní návrh nového řešení a připojíme k němu cenovou nabídku včetně časového odhadu realizace.

Oprava stoupaček kanalizace

V rámci služby „ oprava stoupaček kanalizace Brno “ provádíme dílčí opravy, čištění a monitoring systému odpadních vedení. Pokud se postupně rozvody ucpávají nebo začínají netěsnit v často namáhaných místech či problematických napojeních, pak se začínají projevovat související problémy se špatnou propustností/průtokem nebo unikem tekutin doprovázeným zápachem. Ideální je prevence, která díky pravidelně prováděnému monitoringu umí včas odhalit možné problémy starších rozvodů.

Problematické části a netěsnící napojení vyměníme, při výměně zkontrolujeme ostatní napojené části (navazující pokračování stoupaček), které doposud nevykazují zjevné nedostatky. Snažíme se eliminovat čas a náročnost výměny, aby odstávka odpadního systému byla co nejkratší. Realizaci v rámci služby „oprava stoupaček kanalizace Brno“ provádíme vždy tak, aby v případě následných dalších řešených problémů v budoucnu bylo možné již opravené místo snadno napojit na aktuální rekonstrukci.

Možné je dohodnout i odhlučnění stávajících rozvodů odpadu.

 

-------------

Specifikace služby: stupačky v bytě, stoupačky v paneláku, výměna stoupaček, rekonstrukce stoupaček.

Časté dotazy spojené s výměnou stoupaček topení/odpadu/vody v panelových a bytových domech

Každého investora i obyvatele vždy zajímá hned několik zásadních otázek ohledně rekonstrukce stoupaček v bytovém domě: „Jak dlouho trvá výměna stoupacího potrubí, a kolik dnů se řemeslníci zdrží v každém bytě? Když probíhá výměna stoupaček v jednotlivých bytech, pak to znamená, že neteče voda v celém domě, nebo vždy jen v bytě, kde se stoupačky právě rekonstruují? Jak se řeší běžné hygienické potřeby obyvatel bytů v době výměny stoupaček?“

Hygienické potřeby obyvatel se řeší tak, že je určena ve sklepě toaleta pro byt, který právě prochází rekonstrukcí.  Stejně tak pokud máte dobré sousedské vztahy, pak je řešením možnost dohodnout se se sousedy, kteří právě nejsou na řadě s ohledem na proces výměny stoupaček (nemají stejnou stoupací šachtu jako vy).

Rekonstrukce stoupaček v panelových domech zabere cca 1-2 dny v řadě bytů umístěných nad sebou. Samozřejmě hraje roli výška nemovitosti a složitost řešení původních šachet a rozvodů. U bytových domů zděných bývá u stejného rozsahu prací čas přibližně dvojnásobný, než při výměně stoupaček paneláků. Zpravidla jsou šachty řešeny nestandardně či nevhodně s ohledem na přístupnost pro účely rekonstrukce. To platí i o odbočkách z hlavních rozvodů směrem k bytovému napojení. Z tohoto důvodu jsou pak rekonstrukce stoupaček ve zděných bytových domech nejen časově delší, ale s ohledem na složitost i dražší.

Specializujeme se nejen rekonstrukce rozvodů plynu bytového domu, řešíme kompletně odpadové i vodní rozvody v bytových domech. Důvěřujte našim zkušenostem.

 

--------------

Tematické určení služby: stoupačky topení, stoupačky odpad, rekonstrukce stoupaček, stupačky na vodu, životnost stoupaček, vodovodní stoupačka, odpadní potrubí v paneláku, stoupací potrubí, jak dlouho trvá výměna stoupaček, výměna stoupaček vody, firma na rekonstrukci rozvodů plynu v panelových domech, stoupačky v paneláku.

Ostatní služby

Naše ostatní služby:

Nechte si nezávazně nacenit

X
INSEBO
Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět.