Menu
Poptávka

Výměna stoupaček

Poskytujeme odborné instalatérské služby: „výměna stoupaček Brno“ a „rekonstrukce stoupaček Brno“. Služba je primárně určena lokálním zákazníkům (Brno a okolí do 30 km), neodmítáme však ani zakázky mimo tento rádius, je třeba se domluvit na podmínkách. U zakázek rekonstrukce stoupaček větších bytových a panelových domů je našed působnost celorepubliková.

Rádi vám výměnu stoupaček nezávazně naceníme a následně dohodneme detaily zakázky. Pokud hledáte precizní realizátory s dlouholetými zkušenostmi z řady instalací různých rozsahů, pak jsme připraveni vám poskytnout odborný servis. Garantujeme dodržení sjednaných termínů, výhodné cenové podmínky a především komunikačně-konzultační servis spojený s výměnou stoupaček. Snažíme se realizační čas výměny stoupaček eliminovat na minimum, aby pohodlí obyvatel domu bylo omezeno po nejkratší nutnou dobu.

Nejčastější prováděné zakázky:

 • Výměna stoupaček v bytových domech.
 • Rekonstrukce stoupaček v kancelářských budovách.
 • Výměna stoupaček ve školách a úřadech.
 • Rekonstrukce stoupaček v panelových domech (stoupačky v paneláku).
 • Výměna stoupaček ve skladech.

Obtížnost výměny stoupaček

Rekonstrukce stoupaček ve zděných domech staršího data (postaveny před r. 1960) jsou mnohem více komplikovanější než výměna stoupaček v paneláku. Často totiž trasa původních rozvodů nevyhovuje normám a požadavkům na účelné řešení. Rozvody se tedy musí kompletně přeplánovat, a hlavně připravit nové prostupy pro ně.

Pokud máte zájem o nacenění rekonstrukce stoupaček, pak nás kontaktujte, rádi vám sdělíme možnosti, termíny a cenový rozsah.

Nechte si nezávazně nacenit

Rekonstrukce stoupaček Brno

Specializujeme se na rekonstrukci stoupaček v bytových domech (rekonstrukce rozvodů plynu bytového domu, rekonstrukce vodovodních a odpadních rozvodů) – víme, jak provést tuto náročnou akci co nejrychleji a s minimem nákladů. Využijte našich zkušeností z mnoha rekonstrukcí stoupaček v panelových domech v Brně a okolí.

Vodorovné rozvody a stoupačky provádíme ve variantách: měď, pozinkovaná ocel nebo plast (PPr). Společně s kvalitním osazením rozvodů v podobě kvalitních kulových ventilů, uzávěrů a regulačních klapek jsou základem dlouholetého bezproblémového provozu. Naši instalatéři jsou opravdu natolik zkušení, že máte garanci precizní práce v každém detailu, ať už se jedná o spolehlivost jednotlivých závitových spojů, nebo svařených napojení rozvodů. V rámci služby „rekonstrukce stoupaček Brno“ instalujeme samozřejmě i tepelnou návlekovou izolaci.

Související služby při rekonstrukci stoupaček

Rekonstrukce stoupaček provádíme včetně bouracích prací, odvozu suti, zednického zapravení vzniklých otvorů, hrubého úklidu. V případě požadavku na pokládku dlažby a obkladů provedeme i tyto práce. Službu „rekonstrukce stoupaček Brno“ poskytujeme jako komplexní řešení. Tj. zajistíme i veškerou administrativu a projektovou část. Předkládáme položkový rozpočet, prováděcí zprávu nebo standardní projekt.

Životnost stoupaček, jejich zanášení a nutná výměna stoupaček kvůli havarijnímu stavu

Nutnost výměny stoupaček vody se sníženým průtokem a tlakem vody je výsledkem zanášení vodním kamenem z tvrdé vody. Vodní kámen je nejen původcem výše popsaných problémů, ale také živnou půdou pro některé nežádoucí mikroorganismy, které v běžně upravené pitné vodě nenajdete. V takové situaci je jediným východiskem provedení kompletní rekonstrukce stoupaček, neboť pouhé dílčí realizace na vodovodní soustavě budovy jsou logicky kontraproduktivní v dlouhodobém horizontu. Řeč je hlavně o výměně stoupaček v paneláku nebo bytovém domě. Tam v určitém bodě nastane situace, kdy je výměna stoupaček nevyhnutelná a je jediným racionálním řešením s ohledem na výše popsané.

Výměna stoupaček a její cena?

Pokud u nás poptáte službu „výměna stoupaček“, rádi se přijedeme podívat na aktuální stav a promyslíme řešení nových rozvodů v domě. Vypracujeme vám konkrétní návrh nového řešení a připojíme k němu cenovou nabídku včetně časového odhadu realizace.

Oprava stoupaček kanalizace

V rámci služby „ oprava stoupaček kanalizace Brno “ provádíme dílčí opravy, čištění a monitoring systému odpadních vedení. Pokud se postupně rozvody ucpávají nebo začínají netěsnit v často namáhaných místech či problematických napojeních, pak se začínají projevovat související problémy se špatnou propustností/průtokem nebo unikem tekutin doprovázeným zápachem. Ideální je prevence, která díky pravidelně prováděnému monitoringu umí včas odhalit možné problémy starších rozvodů.

Problematické části a netěsnící napojení vyměníme, při výměně zkontrolujeme ostatní napojené části (navazující pokračování stoupaček), které doposud nevykazují zjevné nedostatky. Snažíme se eliminovat čas a náročnost výměny, aby odstávka odpadního systému byla co nejkratší. Realizaci v rámci služby „oprava stoupaček kanalizace Brno“ provádíme vždy tak, aby v případě následných dalších řešených problémů v budoucnu bylo možné již opravené místo snadno napojit na aktuální rekonstrukci.

Možné je dohodnout i odhlučnění stávajících rozvodů odpadu.

Pokud stávající stoupačky odpadu dosluhují, je třeba výměna odpadních stoupaček. Kontaktujte nás, cenu výměny odpadních stoupaček vám sdělíme.

 

-------------

Specifikace služby: stupačky v bytě, stoupačky v paneláku, výměna stoupaček, rekonstrukce stoupaček, výměna odpadních stoupaček, výměna stoupaček cena.

Časté dotazy spojené s výměnou stoupaček topení/odpadu/vody v panelových a bytových domech

Každého investora i obyvatele vždy zajímá hned několik zásadních otázek ohledně rekonstrukce stoupaček v bytovém domě: „Jak dlouho trvá výměna stoupacího potrubí, a kolik dnů se řemeslníci zdrží v každém bytě? Když probíhá výměna stoupaček v jednotlivých bytech, pak to znamená, že neteče voda v celém domě, nebo vždy jen v bytě, kde se stoupačky právě rekonstruují? Jak se řeší běžné hygienické potřeby obyvatel bytů v době výměny stoupaček?“

Hygienické potřeby obyvatel se řeší tak, že je určena ve sklepě toaleta pro byt, který právě prochází rekonstrukcí.  Stejně tak pokud máte dobré sousedské vztahy, pak je řešením možnost dohodnout se se sousedy, kteří právě nejsou na řadě s ohledem na proces výměny stoupaček (nemají stejnou stoupací šachtu jako vy).

Rekonstrukce stoupaček v panelových domech zabere cca 1-2 dny v řadě bytů umístěných nad sebou. Samozřejmě hraje roli výška nemovitosti a složitost řešení původních šachet a rozvodů. U bytových domů zděných bývá u stejného rozsahu prací čas přibližně dvojnásobný, než při výměně stoupaček paneláků. Zpravidla jsou šachty řešeny nestandardně či nevhodně s ohledem na přístupnost pro účely rekonstrukce. To platí i o odbočkách z hlavních rozvodů směrem k bytovému napojení. Z tohoto důvodu jsou pak rekonstrukce stoupaček ve zděných bytových domech nejen časově delší, ale s ohledem na složitost i dražší.

Specializujeme se nejen rekonstrukce rozvodů plynu bytového domu, řešíme kompletně odpadové i vodní rozvody v bytových domech. Důvěřujte našim zkušenostem.

 

--------------

Tematické určení obsahu stránky: stoupačky topení, stoupačky odpad, rekonstrukce stoupaček, stupačky na vodu, životnost stoupaček, vodovodní stoupačka, odpadní potrubí v paneláku, stoupací potrubí, jak dlouho trvá výměna stoupaček, výměna stoupaček vody, firma na rekonstrukci rozvodů plynu v panelových domech, stoupačky v paneláku.

Dotazy spojené se zjišťováním ceny realizace: stoupačky cena, výměna stoupaček v panelovém domě ceník, výměna stoupaček ceník, stoupačky v paneláku cena, stoupačky v domě cena, rekonstrukce stoupaček v panelovém domě cena, oprava stoupaček cena.

Kontaktujte nás, cenu vám rádi vykalkulujeme po sdělení potřebných informací.

Indicie a konkrétní projevy, které signalizují potřebu bezodkladné rekonstrukce stoupaček

 1. Časté a opakující se úniky vody:

  • Projev: Vlhké skvrny na stěnách a stropech, stálé kapání nebo únik vody kolem stoupaček.

    

 2. Nízký nebo kolísající tlak vody:

  • Projev: Slabý průtok vody z kohoutků a sprch, zejména v horních patrech. Usazeniny a koroze v trubkách zužují průchod, což snižuje tlak vody.

 3. Rezavá nebo zakalená voda:

  • Projev: Voda z kohoutků má hnědý nebo rezavý nádech.

    

 4. Zápach z odpadních trubek:

  • Projev: Enormní zápach vycházející z odtoků v koupelně a kuchyni. Netěsnosti nebo praskliny v odpadních stoupačkách, umožňující únik zápachu.

 5. Hlučné potrubí:

  • Projev: Hlasité klepání, bouchání nebo hučení v trubkách. Což způsobují volné spoje nebo usazeniny způsobující vibrace a hluk.

 6. Časté ucpávání odpadů:

  • Projev: Pomalu odtékající voda, časté ucpání odtoků v umyvadlech, vanách a toaletách. Jedná se o zanedbané nebo zastaralé odpadní potrubí plné usazenin.

 7. Viditelná koroze a opotřebení potrubí:

  • Projev: Viditelné rezavé skvrny a praskliny na trubkách.

 8. Zvýšená vlhkost a plíseň:

  • Projev: Vlhkost na stěnách, plíseň kolem stoupaček a v blízkosti koupelen. Trvalé úniky vody vytvářejí vlhké prostředí, které podporuje růst plísní.

Ostatní služby

Naše ostatní služby:

Nechte si nezávazně nacenit

FAQ

Co to jsou "stoupačky"?

Je nemálo lidí, kteří se ptají "Co to jsou stoupačky" a hledají jednoznačnou odpověď. Někdy taktéž použijí nesprávný výraz "stupačky". Co se týká správného pojmenování, tak jako stoupačky je označováno zpravidla páteřní mezipatrové vedení rozvodů ve vícepatrovém rodinném či bytovém domě. Naopak pokud myslíte "stupačky", pak se jedná o záchyty pro nohy na motorce, pomůcku pro lezce apod.

Pokud chcete vědět, co je to stoupačka, pak odborná definice zní následovně: stoupací trubka vedení, tj. potrubní rozvedení vody skrz všechna patra budovy, tedy od suterénu až po nejvyšší patro. Stoupačka naopak není vodorovný rozvod vody v samotném bytě (pro kuchyň, koupelnu, toaletu), ale skrze byt svisle prochází, protože se jedná o hlavní (páteřní) rozvod, kterým se voda do bytu distribuuje.

Stoupačka je také ustálené označení pro prostor (šachtu), zpravidla v panelovém či bytovém domě, kde vedou veškeré páteřní rozvody. Jedná se o vodu, odpady, plyn, elektřinu, vzduchotechniku, které v této šachtě jsou instalované a zajišťují přívod do každé bytové jednotky ve všech patrech.

Jak odhlučnit stoupačky

Ptáte se, jak odhlučnit stoupačky? Existuje několik metod, více či méně účinných, jak odhlučnit stoupačky. Zpravidla tento problém řeší správa bytových a panelových domů (SVJ, družstvo). Je to dáno i tím, že se jedná o starší výstavbu, a použité materiály při řešení stoupaček neodpovídají dnešním standardům. Existují 2 hlavní důvody hlučnosti stoupaček. První důvod lze řešit přezděním umakartového jádra. Druhý důvod hluku řeší moderní materiál, kterým jsou svislé potrubní rozvody provedeny. Proto doporučujeme pro odhlučnění stoupaček provést rekonstrukci, při které se zbavíte hlučnosti i nezdravých ocelových (koroze) nebo olověných trubek. U umakartového jádra pomůže případně i izolace podlahy a obložení umakartového jádra (o cca 25 % hluku méně).

Existují také speciální izolační materiály, kterými se stávající stoupačkové potrubí odhluční. Stejně tak se na akustické odhlučnění používají desky, které se instalují do stoupačkových šachet. Tyto postupy jsou však často hodně pracné a nejsou tak efektivním řešením, jako samotná celková rekonstrukce jádra, zvláště pak umakartového.

Jak fungují stoupačky

Zajímá vás podstata toho, jak fungují stoupačky? Funkční princip stoupaček je docela jednoduchý. V případě vody se jedná o tlakem „hnanou“ vodu v rámci svislých rozvodů, tj. stoupaček, které následně umožňují dodávky do vodorovných koncových rozvodů jednotlivých bytů.

Jak fungují stoupačky topení u bytových domů: svislé stoupačky umožňují distribuci tepla skrze všechna patra domu. Svislé stoupačky topení tudíž nejsou určeny pro samotné vytápění, přestože jsou logicky teplé, jelikož jimi proudí ohřátá voda skrze celý dům odspoda až nahoru. Tyto stoupačky zásobují horkou vodu samotné radiátory v jednotlivých bytech, a to jen v případě, pokud je kohout radiátoru otevřen, aby radiátorem mohla horká voda proudit a tudíž topit. Horká voda, která proteče „aktivními“ radiátory s otevřeným kohoutem se vrací druhou stoupačkou zpět ke kotli/zdroji vytápění, kde je voda opět ohřáta na požadovanou teplotu. V situaci, kdy jsou všechny radiátorové kohouty zavřené, tak horká voda stoupačkami neprotéká soustavně, ale po natečení do hlavního stoupacího rozvodu pomalu zchladne a dále nikam neproudí.

 

Proč zvolit službu "Výměna stoupaček" právě od firmy Insebo?

Odborná všestrannost týmu nám pomáhá úspěšně realizovat různé typy zakázek. Všechny naše činnosti se prolínají. Rádi a ochotně přijmeme malou i velkou zakázku. Díky získaným dlouholetým zkušenostem umíme vyřešit nastalé problémy ke spokojenosti klienta, nic nás nepřekvapí.

Dbáme na kvalitu provedené práce, moderní řemeslné postupy, neboť se stále průběžně školíme ve znalosti nových technologií, inovativních materiálů a montážních postupů.

Dodržujeme dohodnuté nacenění a termíny. Jsme společnost, která vždy dbá na bezstarostnost a spokojenost klientů. Jsme zde pro vás - připraveni nabídnout služby v maximální kvalitě a v co nejkratší době.

Umíme dodat zařizovací materiály za výhodné dodavatelské ceny.

Je služba "Výměna stoupaček" realizována včetně dodávky materiálu?

Ano, dokážeme za velmi výhodných podmínek (s ohledem na množství našich zakázek) obstarat veškerý potřebný stavební i instalační materiál za výhodné ceny. Pro instalatérské práce používáme nejčastěji produkty značek Geberit, Honeywell, Alca, Wavin Ekoplastik, Schell, Dražice, Schneider, Siemens. Ideálně pro nás i pro klienta je stav, kdy veškerý materiál zajišťujeme my a pak jen vyfakturujeme danou spotřebu. Pokud si klient přeje, pak je možné se dohodnout, že si materiál zajistí sám, nicméně ze zkušeností se vždy objeví komponenta, která chybí nebo je složitější ji zajistit apod.

Na nákup materiálu je zpravidla třeba složit zálohu.

Jak dopředu si službu "Výměna stoupaček" musím objednat?

Máte-li zájem o rekonstrukci jádra nebo instalatérské práce, pak se ozvěte co nejdříve a dostatečně dopředu. Plnost našeho realizačního kalendáře na další rok řešíme cca od konce léta. Vhodné je začít domluvu cca 3 měsíce před plánovaným termínem realizace instalací nebo rekonstrukce. Je třeba akceptovat, že tyto řemeslné služby jsou dosti žádané, je nedostatek realizátorů a zároveň již několik klientů je vždy nasmlouváno na termíny před vámi. Vždy se však snažíme s každým novým klientem najít kompromis a provést objednané instalační práce a rekonstrukční úkony co nejdříve to jde. Je třeba akceptovat, že před vámi máme nasmlouvané dřívější klienty, které je třeba dořešit, neboť ctíme termíny, což chápeme jako naši konkurenční přednost a klienti jsou nám za to vděční.

Jak probíhá nacenění služby "Výměna stoupaček"?

Sdělení ceny lze v jednodušších případech řešit telefonicky, nicméně z praxe máme ověřeno, že nejprve je třeba zjistit detaily zakázky, případně obhlédnout místo realizace včetně všech možných instalačních problémů, a pak teprve zpracujeme cenovou nabídku, která je reálná a odpovídá skutečnosti. Nacenění pak většinou sdělujeme mailem nebo na základě osobního setkání. Ideální je osobní jednání, při kterém můžeme podle situace řešit veškeré vaše požadavky a rovnou na ně reagovat.

Úhrada za službu "Výměna stoupaček" je možná fakturou nebo jen hotově?

Varianta platby za realizaci záleží na naší dohodě, oba způsoby akceptujeme. V případě firem, bytových družstev a institucí je úhrada nejčastěji řešena formou fakturace. U standardních majitelů domů preferujeme úhradu hotově. U veškerých zakázek je účtována poměrná záloha na materiál a zařizovací předměty.

Jaká je historie a zkušenosti firmy Insebo?

Původně čistě instalatérská firma Insebo byla založena panem Šebelou v roce 1991. Již od samého počátku firma řešila opravy a montáže domovních rozvodů, montáže bytových vodoměrů, dodávky a montáže vnitřních instalací a zařizovacích předmětů, montáže odpadů a kanalizace. Na základě nabytých zkušeností a s ohledem na požadavku klientely firma Insebo rozšířila svůj odborný servis o plynoinstalace a topenářské práce. S velkým růstem zakázek se rozšiřoval i realizační tým a profilovala se odbornost i realizační zkušenosti. Po roce 2000 se firma vrhla i na tolik žádané stavební práce.  Aktuálně tak firma dokáže nabídnout kompletní servis pro rekonstrukce bytů, rodinných domů, bytových jader, koupelen nebo sociálních zařízení.

Jaký je rozsah poskytovaných služeb?

Insebo Brno řeší novostavby i rekonstrukce budov, výměnu stoupaček v bytových domech a panelácích. Zkušení instalatéři a topenáři řešící montáže plynu a vytápění zařídí veškeré páteřní rozvody budovy, včetně kanalizace, vody. Následně jsou vystřídáni zedníky a obkladači, aby dokončili rekonstrukci interiéru dle přání zákazníka.

Instalujeme podlahového topení, provádíme výměny kotlů a radiátorů, údržbu kotelen a výměníkových stanic, opravy rozvodů plynu aj.

Mezi náš prioritní směr patří kompletní rekonstrukce RD nebo výměny stoupaček v bytových domech a panelácích. Nicméně zajistíme dle dohody i dílčí realizace, pokud na ne máme potřebný čas. Jedná se např. o:

 • Instalace rozvodů kanalizace vnitřní i venkovní.
 • Instalace rozvodů vodovodního potrubí a ZTI.
 • Instalace radiátorů a koupelnových těles.
 • Instalace plynových rozvodů.
 • Instalace plynových a elektrických kotlů.
 • Instalace elektrických, plynových a kombinovaných ohřívačů vody.
 • Rozvody topení včetně podlahového.
 • Realizace tepelných čerpadel.

Jaká je působnost firmy Insebo v rámci ČR?

Jsme instalatérská a topenářská firma se sídlem v Brně. Odborné topenářské práce, vodoinstalace a plynoistalace a rekonstrukce proto poskytujeme pro klienty z Brna a širšího okolí (cca do 70km od Brna). Pokud by si nás klient vyžádal i na větší vzdálenost, určitě zakázku neodmítneme, jen se vzdálenost realizace logicky odrazí v ceně zakázky.

Jak probíhá spolupráce s instalační firmou Insebo Brno?

Ať už chcete nacenit kompletní balíček instalačně-topenářských služeb, nebo naopak pouze konkrétní službu, vždy se s vámi při finalizaci rozsahu a zadání zakázky osobně sejdeme, probereme detaily vašeho projektu. Poskytneme vám kompletní konzultační servis, jehož výsledkem je finální zadání a rozsah prací, které pro vás v dohodnutém termínu zajistíme. Následuje podpis smlouvy a úhrada zálohy dle podmínek smlouvy. Poté se objedná případný specifický materiál a zařizovací předměty na dohodnutý termín realizace. Po zhotovení díla dochází k předání.

S jakými značkami zařizovacích předmětů prioritně pracujete?

V rámci finalizace rekonstrukcí bytových jader a řešení koupelen/toalet v rodinných domech nejčastěji používáme produkty firem Ravak, Hüppe, Hansgrohe, Kaldewei, Dřevojas, Grohe, Laufen, Jika, RAR, Roca. Jsme schopni je zajistit u našich dodavatelů za výhodnější ceny.

Jaká je odbornost pracovníků instalatérské firmy Insebo?

Náš kolektiv je složen z řemeslných profesí, z nichž všichni mají odborné vzdělání v daném oboru. Ať už výuční list s nebo bez maturity. Pomocné síly provádí činnost pod dohledem vyučených mistrů a na základě získaných zkušeností. Provádíme pravidelné školení a certifikace pro jednotlivé profese, abychom dokázali efektivně reagovat na požadavky zákazníka a moderní trendy ve stavebnictví a instalacích.

Máte kontaktní kancelář pro osobní setkání?

Pokud potřebujete navštívit instalatérskou firmu Insebo Brno, pak ji najdete na adrese Výstaviště 1, 648 36 Brno (areál brněnského výstaviště - pavilon A3). V příjemném prostředí naší kanceláře probereme u dobré kávy vaše požadavky a naše realizační možnosti.

X
INSEBO
Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět.