Menu
Poptávka

Topení

Nechte si nezávazně nacenit

Porouchalo se Vám topení? Přemýšlíte o celkové rekonstrukci stávajícího systému vytápění? Nebo hledáte topenáře z Brna, který nainstaluje vytápění do vaší nové stavby? Všechny tyto realizace vám pomůžeme zařídit, rychle, s garancí kvality i dobré ceny. Potřebujete zajistit službu "topenářské práce Brno" ve vašem bytě, domě nebo plánované novostavbě? Topenáři z firmy INSEBO Brno se specializují na realizace topenářských prací všech rozsahů pro klienty z Brna a blízkého okolí.  Jsme tu pro vás, nechte si službu "topení Brno" nezávazně nacenit. Naši topenáří s vámi ihned začnou řešit detaily zakázky a ochotně poradí ideální variantu realizace.

 

 

 

 

INSEBO Brno je firma, která zaměstnává zkušené topenáře a již řadu let se úspěšně specializuje na instalatérské, plynařské a topenářské práce v regionu Brno. Své služby realizujeme v objektech bytové, občanské i průmyslové výstavby. Službu "topení Brno" provádíme již více jak 20 let.

Nejčastější lokality dosavadních prováděných realizací:

 • topenáři Brno – Žabovřesky,
 • topenáři Brno – Bystrc,
 • topenáři Brno – Židenice,
 • topenáři Brno – střed,
 • topenáři Brno – Řečkovice,
 • topenáři Brno – Líšeň,
 • topenáři Brno – sever,
 • topenáři Brno – Královo Pole,
 • topenáři Brno – Bohunice.

INSEBO Brno – profesionální topenáři pro vaši stavbu/rekonstrukci

Ukázka práce topenářů Insebo
Ukázka práce topenářů Insebo Brno

Naše vodoinstalatérské, plynařské i topenářské služby ocenilo již mnoho brněnských i mimobrněnských  zákazníků před vámi. Rádi bychom o kvalitách našich topenářů přesvědčili také vás! Naše společnost INSEBO Brno vám nabízí komplexní služby – naši řemeslníci se nejčastěji uplatňují jako:

 • topenáři pro montáž nových rozvodů, regulačních ventilů, termostatických ventilů a hlavic, radiátorů, uzavíratelných šroubení, kotlů současně s dálkovými či pokojovými termostaty,
 • topenáři pro zajištění kompletních rozvodů topení včetně odzkoušení bezchybné funkce,
 • topenáři pro rekonstrukce kompletního topení či jejich částí,
 • topenáři pro realizaci výměny starých radiátorů za nové,
 • topenáři pro zajištění výměny termostatických ventilů, topných těles, kotlů, stoupacích potrubí (stupaček) v bytových a panelových domech.

Máte-li jakýkoli dotaz k práci našich topenářů, termínům možné realizace a cenám jednotlivých úkonů, pak nás neodkladně kontaktujte.

Obvyklá náplň práce topenáře

Náplň práce topenáře se týká všech aspektů vytápění a topných systémů, od jejich návrhu a instalace až po údržbu a opravy. Cílem topenáře je zajistit, aby topný systém fungoval efektivně, bezpečně a hospodárně, a to v souladu s požadavky klienta.

Mezi běžnou hlavní náplň práce topenáře patří:

Instalace a údržba topných systémů: topenáři instalují různé topné systémy, včetně kotlů na pevná paliva, plynových kotlů, tepelných čerpadel, elektrických topení a dalších zařízení pro vytápění domů, budov a průmyslových prostor.

 1. Opravy a servis: topenáři provádějí opravy a údržbu stávajících topných systémů, aby zajistili jejich správnou funkci/efektivnost a bezpečnost. Tento servis zahrnuje opravy poruch, čištění a výměnu komponent.
 2. Návrh a plánování topných systémů: topenáři spolupracují s klienty na návrhu a plánování vhodného topného systému pro jejich potřeby. To zahrnuje výběr vhodných zařízení, dimenzování topných systémů, volbu vhodného řízení a ovládání systému apod.
 3. Montáž a připojení topných zařízení: topenáři instalují a připojují topné zařízení, včetně radiátorů, trubek, termostatů a regulátorů teploty.
 4. Poradenství a informace: topenáři poskytují klientům informace o různých topných možnostech, včetně jejich výhod a nevýhod, a pomáhají jim rozhodnout se pro nejvhodnější řešení.

V rámci realizace topenářských prací klienti požadují i specifičtější dílčí úkony, jako je například odhlučnění trubek topení. Požadavek na řešení odhlučnění trubek topení je velmi častý a existují odpovídající techniky a systémy, které je možno pro vyřešení odhlučnění trubek topení  použít. 

INSEBO Brno - montáž topení dle vašich představ od zkušených topenářů

V rámci každé realizace jsou naši topenáři schopni zajistit veškeré komponenty a materiály, které jsou nezbytné pro provedení díla. Ušetříte tak čas i peníze, neboť dokážeme nabídnout téměř velkoodběratelské ceny a vybíráme takové komponenty, které jsou vysoce kvalitní a jsou garancí dlouholetého bezproblémového užívání. Při realizaci zakázky se topenáři vždy řídí vaší představou a dle finančních možností, které jste si určili.

Topenáři z INSEBO Brno si velmi zakládají na celkové spokojenosti zákazníků. A to jak s funkčností celkového topného systému, tak také s profesionálním a ochotným přístupem všech našich pracovníků. Naše topenářství má na prvním místě klienta a jeho spokojenost.

Jsme topenářská firma – zkušení topenáři z Brna, kteří vám nabízí kvalitní, rychlé a spolehlivé topenářské služby. Kontaktujte nás pro nezávazné nacenění topenářských prací, zadání zakázky či vašich dotazů k montáži. Budeme rádi, stanete-li se také vy naším spokojeným zákazníkem.

INSEBO - Vaši topenáří z Brna, co garantují prvotřídní provedení topenářské práce.

-----------------------------

Naše ostatní služby:

--------------------

Tematické určení služby: topenář Brno, topenářské práce Brno, topenáři Brno, rozvody topení v plastu, topenářství Brno, montáže vytápění Brno.

FAQ

Co to jsou "stoupačky"?

Je nemálo lidí, kteří se ptají "Co to jsou stoupačky" a hledají jednoznačnou odpověď. Někdy taktéž použijí nesprávný výraz "stupačky". Co se týká správného pojmenování, tak jako stoupačky je označováno zpravidla páteřní mezipatrové vedení rozvodů ve vícepatrovém rodinném či bytovém domě. Naopak pokud myslíte "stupačky", pak se jedná o záchyty pro nohy na motorce, pomůcku pro lezce apod.

Pokud chcete vědět, co je to stoupačka, pak odborná definice zní následovně: stoupací trubka vedení, tj. potrubní rozvedení vody skrz všechna patra budovy, tedy od suterénu až po nejvyšší patro. Stoupačka naopak není vodorovný rozvod vody v samotném bytě (pro kuchyň, koupelnu, toaletu), ale skrze byt svisle prochází, protože se jedná o hlavní (páteřní) rozvod, kterým se voda do bytu distribuuje.

Stoupačka je také ustálené označení pro prostor (šachtu), zpravidla v panelovém či bytovém domě, kde vedou veškeré páteřní rozvody. Jedná se o vodu, odpady, plyn, elektřinu, vzduchotechniku, které v této šachtě jsou instalované a zajišťují přívod do každé bytové jednotky ve všech patrech.

Jak odhlučnit stoupačky

Ptáte se, jak odhlučnit stoupačky? Existuje několik metod, více či méně účinných, jak odhlučnit stoupačky. Zpravidla tento problém řeší správa bytových a panelových domů (SVJ, družstvo). Je to dáno i tím, že se jedná o starší výstavbu, a použité materiály při řešení stoupaček neodpovídají dnešním standardům. Existují 2 hlavní důvody hlučnosti stoupaček. První důvod lze řešit přezděním umakartového jádra. Druhý důvod hluku řeší moderní materiál, kterým jsou svislé potrubní rozvody provedeny. Proto doporučujeme pro odhlučnění stoupaček provést rekonstrukci, při které se zbavíte hlučnosti i nezdravých ocelových (koroze) nebo olověných trubek. U umakartového jádra pomůže případně i izolace podlahy a obložení umakartového jádra (o cca 25 % hluku méně).

Existují také speciální izolační materiály, kterými se stávající stoupačkové potrubí odhluční. Stejně tak se na akustické odhlučnění používají desky, které se instalují do stoupačkových šachet. Tyto postupy jsou však často hodně pracné a nejsou tak efektivním řešením, jako samotná celková rekonstrukce jádra, zvláště pak umakartového.

Jak fungují stoupačky

Zajímá vás podstata toho, jak fungují stoupačky? Funkční princip stoupaček je docela jednoduchý. V případě vody se jedná o tlakem „hnanou“ vodu v rámci svislých rozvodů, tj. stoupaček, které následně umožňují dodávky do vodorovných koncových rozvodů jednotlivých bytů.

Jak fungují stoupačky topení u bytových domů: svislé stoupačky umožňují distribuci tepla skrze všechna patra domu. Svislé stoupačky topení tudíž nejsou určeny pro samotné vytápění, přestože jsou logicky teplé, jelikož jimi proudí ohřátá voda skrze celý dům odspoda až nahoru. Tyto stoupačky zásobují horkou vodu samotné radiátory v jednotlivých bytech, a to jen v případě, pokud je kohout radiátoru otevřen, aby radiátorem mohla horká voda proudit a tudíž topit. Horká voda, která proteče „aktivními“ radiátory s otevřeným kohoutem se vrací druhou stoupačkou zpět ke kotli/zdroji vytápění, kde je voda opět ohřáta na požadovanou teplotu. V situaci, kdy jsou všechny radiátorové kohouty zavřené, tak horká voda stoupačkami neprotéká soustavně, ale po natečení do hlavního stoupacího rozvodu pomalu zchladne a dále nikam neproudí.

 

Proč zvolit službu "Topení" právě od firmy Insebo?

Odborná všestrannost týmu nám pomáhá úspěšně realizovat různé typy zakázek. Všechny naše činnosti se prolínají. Rádi a ochotně přijmeme malou i velkou zakázku. Díky získaným dlouholetým zkušenostem umíme vyřešit nastalé problémy ke spokojenosti klienta, nic nás nepřekvapí.

Dbáme na kvalitu provedené práce, moderní řemeslné postupy, neboť se stále průběžně školíme ve znalosti nových technologií, inovativních materiálů a montážních postupů.

Dodržujeme dohodnuté nacenění a termíny. Jsme společnost, která vždy dbá na bezstarostnost a spokojenost klientů. Jsme zde pro vás - připraveni nabídnout služby v maximální kvalitě a v co nejkratší době.

Umíme dodat zařizovací materiály za výhodné dodavatelské ceny.

Je služba "Topení" realizována včetně dodávky materiálu?

Ano, dokážeme za velmi výhodných podmínek (s ohledem na množství našich zakázek) obstarat veškerý potřebný stavební i instalační materiál za výhodné ceny. Pro instalatérské práce používáme nejčastěji produkty značek Geberit, Honeywell, Alca, Wavin Ekoplastik, Schell, Dražice, Schneider, Siemens. Ideálně pro nás i pro klienta je stav, kdy veškerý materiál zajišťujeme my a pak jen vyfakturujeme danou spotřebu. Pokud si klient přeje, pak je možné se dohodnout, že si materiál zajistí sám, nicméně ze zkušeností se vždy objeví komponenta, která chybí nebo je složitější ji zajistit apod.

Na nákup materiálu je zpravidla třeba složit zálohu.

Jak dopředu si službu "Topení" musím objednat?

Máte-li zájem o rekonstrukci jádra nebo instalatérské práce, pak se ozvěte co nejdříve a dostatečně dopředu. Plnost našeho realizačního kalendáře na další rok řešíme cca od konce léta. Vhodné je začít domluvu cca 3 měsíce před plánovaným termínem realizace instalací nebo rekonstrukce. Je třeba akceptovat, že tyto řemeslné služby jsou dosti žádané, je nedostatek realizátorů a zároveň již několik klientů je vždy nasmlouváno na termíny před vámi. Vždy se však snažíme s každým novým klientem najít kompromis a provést objednané instalační práce a rekonstrukční úkony co nejdříve to jde. Je třeba akceptovat, že před vámi máme nasmlouvané dřívější klienty, které je třeba dořešit, neboť ctíme termíny, což chápeme jako naši konkurenční přednost a klienti jsou nám za to vděční.

Jak probíhá nacenění služby "Topení"?

Sdělení ceny lze v jednodušších případech řešit telefonicky, nicméně z praxe máme ověřeno, že nejprve je třeba zjistit detaily zakázky, případně obhlédnout místo realizace včetně všech možných instalačních problémů, a pak teprve zpracujeme cenovou nabídku, která je reálná a odpovídá skutečnosti. Nacenění pak většinou sdělujeme mailem nebo na základě osobního setkání. Ideální je osobní jednání, při kterém můžeme podle situace řešit veškeré vaše požadavky a rovnou na ně reagovat.

Úhrada za službu "Topení" je možná fakturou nebo jen hotově?

Varianta platby za realizaci záleží na naší dohodě, oba způsoby akceptujeme. V případě firem, bytových družstev a institucí je úhrada nejčastěji řešena formou fakturace. U standardních majitelů domů preferujeme úhradu hotově. U veškerých zakázek je účtována poměrná záloha na materiál a zařizovací předměty.

Jaká je historie a zkušenosti firmy Insebo?

Původně čistě instalatérská firma Insebo byla založena panem Šebelou v roce 1991. Již od samého počátku firma řešila opravy a montáže domovních rozvodů, montáže bytových vodoměrů, dodávky a montáže vnitřních instalací a zařizovacích předmětů, montáže odpadů a kanalizace. Na základě nabytých zkušeností a s ohledem na požadavku klientely firma Insebo rozšířila svůj odborný servis o plynoinstalace a topenářské práce. S velkým růstem zakázek se rozšiřoval i realizační tým a profilovala se odbornost i realizační zkušenosti. Po roce 2000 se firma vrhla i na tolik žádané stavební práce.  Aktuálně tak firma dokáže nabídnout kompletní servis pro rekonstrukce bytů, rodinných domů, bytových jader, koupelen nebo sociálních zařízení.

Jaký je rozsah poskytovaných služeb?

Insebo Brno řeší novostavby i rekonstrukce budov, výměnu stoupaček v bytových domech a panelácích. Zkušení instalatéři a topenáři řešící montáže plynu a vytápění zařídí veškeré páteřní rozvody budovy, včetně kanalizace, vody. Následně jsou vystřídáni zedníky a obkladači, aby dokončili rekonstrukci interiéru dle přání zákazníka.

Instalujeme podlahového topení, provádíme výměny kotlů a radiátorů, údržbu kotelen a výměníkových stanic, opravy rozvodů plynu aj.

Mezi náš prioritní směr patří kompletní rekonstrukce RD nebo výměny stoupaček v bytových domech a panelácích. Nicméně zajistíme dle dohody i dílčí realizace, pokud na ne máme potřebný čas. Jedná se např. o:

 • Instalace rozvodů kanalizace vnitřní i venkovní.
 • Instalace rozvodů vodovodního potrubí a ZTI.
 • Instalace radiátorů a koupelnových těles.
 • Instalace plynových rozvodů.
 • Instalace plynových a elektrických kotlů.
 • Instalace elektrických, plynových a kombinovaných ohřívačů vody.
 • Rozvody topení včetně podlahového.
 • Realizace tepelných čerpadel.

Jaká je působnost firmy Insebo v rámci ČR?

Jsme instalatérská a topenářská firma se sídlem v Brně. Odborné topenářské práce, vodoinstalace a plynoistalace a rekonstrukce proto poskytujeme pro klienty z Brna a širšího okolí (cca do 70km od Brna). Pokud by si nás klient vyžádal i na větší vzdálenost, určitě zakázku neodmítneme, jen se vzdálenost realizace logicky odrazí v ceně zakázky.

Jak probíhá spolupráce s instalační firmou Insebo Brno?

Ať už chcete nacenit kompletní balíček instalačně-topenářských služeb, nebo naopak pouze konkrétní službu, vždy se s vámi při finalizaci rozsahu a zadání zakázky osobně sejdeme, probereme detaily vašeho projektu. Poskytneme vám kompletní konzultační servis, jehož výsledkem je finální zadání a rozsah prací, které pro vás v dohodnutém termínu zajistíme. Následuje podpis smlouvy a úhrada zálohy dle podmínek smlouvy. Poté se objedná případný specifický materiál a zařizovací předměty na dohodnutý termín realizace. Po zhotovení díla dochází k předání.

S jakými značkami zařizovacích předmětů prioritně pracujete?

V rámci finalizace rekonstrukcí bytových jader a řešení koupelen/toalet v rodinných domech nejčastěji používáme produkty firem Ravak, Hüppe, Hansgrohe, Kaldewei, Dřevojas, Grohe, Laufen, Jika, RAR, Roca. Jsme schopni je zajistit u našich dodavatelů za výhodnější ceny.

Jaká je odbornost pracovníků instalatérské firmy Insebo?

Náš kolektiv je složen z řemeslných profesí, z nichž všichni mají odborné vzdělání v daném oboru. Ať už výuční list s nebo bez maturity. Pomocné síly provádí činnost pod dohledem vyučených mistrů a na základě získaných zkušeností. Provádíme pravidelné školení a certifikace pro jednotlivé profese, abychom dokázali efektivně reagovat na požadavky zákazníka a moderní trendy ve stavebnictví a instalacích.

Máte kontaktní kancelář pro osobní setkání?

Pokud potřebujete navštívit instalatérskou firmu Insebo Brno, pak ji najdete na adrese Výstaviště 1, 648 36 Brno (areál brněnského výstaviště - pavilon A3). V příjemném prostředí naší kanceláře probereme u dobré kávy vaše požadavky a naše realizační možnosti.

X
INSEBO
Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět.