Menu
Poptávka

Rekonstrukce bytových jader - Brno

Specializujeme se na renovace bytového jádra pro klienty z Brna a okolí! Pokud hledáte spolehlivou firmu, kde pracují zkušení a poctiví řemeslníci, pak nás oslovte. Jak již bylo uvedeno výše, rekonstrukce bytových jader provádíme primárně v Brně, neznamená to však, že na základě vzájemné dohody nelze provést kompletní renovaci bytového jádra i v lokalitě mimo Brno. Volejte, pokud chcete bytové jádro rekonstruovat.

Víme, že v Brně je řada firem, které zajišťují rekonstrukce bytových jader, a to v různém rozsahu, kvalitě i ceně. Pokud se tedy ptáte, proč si vybrat na renovaci bytového jádra pravě naši firmu INSEBO Brno, pak pro vás máme několik důvodů:

 • Rekonstrukce bytových jader jsme schopni realizovat kompletně – máme tým řemeslníků, kteří mají potřebnou specializaci na konkrétní úkony. Dokážeme se tudíž vzájemně synchronizovat, proto umíme renovaci bytového jádra udělat ve vysoké kvalitě a především za velmi krátký čas.
 • U renovací bytových jader přemýšlíme – možná se vám to zdá divné, že o tom zde píšeme, ale tento fakt je velmi důležité zmínit. Neděláme svou práci slepě, nesekáme jednu chybu za druhou, nenavrhujeme nevhodná řešení. Díky našim realizačním zkušenostem dokážeme poradit nejen při výběru vhodného materiálu, ale umíme posoudit i vhodnost dispozičního řešení, známe ergonomii i pravidla pro interiérová řešení. Proto je vždy výsledek naší práce nejen precizní, ale i funkční.
 • Máme výkonné nářadí a především známe moderní technologie používané aktuálně při rekonstrukci bytového jádra. Víme jak nejlépe izolovat, jak dokonale odhlučnit, perfektně srovnat podlahu apod. Vše v top kvalitě, aby přestavba bytového jádra byla provedena správně technologicky, což zaručí dlouholetou bezproblémovost v pohodlném užívání bytového jádra.
 • Jsme schopni vám pomoci od prvního kroku přestavby bytového jádra, tj. od návrhu řešení a poradenství, přes zajištění kompletního materiálu, až po krok finální: samotnou renovaci bytového jádra. Dlouholetá praxe s rekonstrukcemi bytových jader (Brno), koupelen, ale i celých bytů a kladné reference našich zákazníků vám garantují náš profesionální přístup.

Pokud vás výše uvedené důvody dostatečně nepřesvědčily o tom, že máte rekonstrukci bytového jádra provést v naší režii, pak si prohlédněte naše realizace - příklady rekonstrukce bytového jádra. Nechybí v nich ani ukázky rekonstrukce bytového jádra v paneláku, přestavby bytového jádra ve starých zděných činžácích, což jsou nejčastější požadavky současné doby.

Nechte si nezávazně nacenit

Jak dlouho trvá rekonstrukce jádra?

Otázka "Jak dlouho trvá rekonstrukce jádra" je velmi častou a pokusíme se tedy na ni odpovědět co nejpřesněji. Pokud je materiál na rekonstrukci bytového jádra nakoupen dopředu a tudíž kompletně připraven, pak lze provést kompletní rekonstrukci bytového jádra cca do 3-4 týdnů. U rekonstrukce umakartového jádra je realizace včetně vybourání původní umakartové konstrukce. Což zahrnuje i odvoz zbytků a materiálů, který vznikne jako odpad z renovace umakartového jádra. Pokud se nevyskytne žádný podstatný problém, pak lze mít umakartové jádro vybourané a vyklizené maximálně za 1 den při 2 pracovnících. Následuje příprava podkladu, rozplánování rozvodů a příprava jejich vedení, následně vyzdění nového jádra. Nejvíce času zaberou obkladačské práce. Poté už následuje usazení zařizovacích předmětů a doplňků (baterie, umyvadlo, zrcadlo apod.).

Časový harmonogram rekonstrukce bytového jádra máme v malíčku, proto dokážeme dodržet termíny realizace. Přestavba bytového jádra se vám tedy nezdrží a neohrozí další navazující plány.

Co může ovlivnit harmonogram rekonstrukce bytového jádra

Trvání přestavby bytového jádra může komplikovat/prodlužovat např. absence materiálu, vybraných obkladů, problémy s transportem do horních pater, neschválení rekonstrukce bytového jádra ze strany SVJ/družstva. Rekonstrukce bytového jádra by měla být oznámena SVJ nebo družstvu, zvláště pak rekonstrukce bytového jádra v paneláku, kdy chcete měnit i některé panelové příčky.

Cena rekonstrukce bytového jádra?

Cena přestavby bytového jádra v paneláku záleží na vašich požadavcích. Sdělte nám je, my ván renovaci bytového jádra rádi naceníme. Cena rekonstrukce bytového jádra vám bude obratem sdělena. Cena rekonstrukce bytu se odvíjí od rozsahu renovačních úkonů, které chcete provést, proto je vhodné nám pro účely nacenění sdělit co nejvíce podrobností. Cena renovace koupelny (umakartového jádra) nemusí být velká, dokážeme vám to. Vyžádejte si cenu rekonstrukce koupelny.

Renovace bytového jádra je pro nás hračkou. Máme dostatečné zkušenosti z mnoha rozdílných realizací a hlavně stálý tým sehraných řemeslníků s potřebnou technikou. Rekonstrukce bytového jádra má své postupy a my díky řadě předchozích realizací umíme náročnost i časovost velmi přesně odhadnout. Díky tomu vám velmi přesně umíme odhadnout cenu rekonstrukce umakartového jádra. Kontaktujte nás, rádi s vámi probereme cenu rekonstrukce bytového jádra v paneláku.

Ušetřete čas i starosti – realizujte renovaci bytového jádra u INSEBO Brno

Našim zákazníkům nabízíme:

 • Grafické návrhy dispozičního řešení – ZDARMA.
 • 3D vizualizace – ZDARMA.
 • Odborné konzultace, poradenství, tvorbu cenové nabídky – ZDARMA.

Úspěšná rekonstrukce bytového jádra vyžaduje kromě kvalitní realizace stavebních prací také řádně provedené předrealizační kroky a samozřejmě i odborné vedení celé zakázky od první schůzky až po předání díla. Tohoto jsme si vědomi a proto již od prvního kontaktu se zákazníkem vede celé další jednání a následnou realizaci zakázky vždy jedna osoba přímo z vedení firmy, která je garancí profesionálního přístupu. Zákazník tak nemusí vyřizovat nezbytná povolení, shánět statické posudky, zajišťovat technickou dokumentaci, komunikovat s jednotlivými řemeslníky a koordinovat jejich činnosti, obstarávat si revizní zprávy a jiné protokoly. To vše zajistíme za Vás!

Celý proces rekonstrukce bytového jádra, celého bytu nebo třeba jen koupelny probíhá v 5 krocích, které Vám pro lepší představu přiblížíme.

1) Prohlídka současného stavu, zaměření

První věc, která každého člověka chystajícího se rekonstruovat svůj byt zajímá, je cena. Abychom byli schopni cenovou nabídku vytvořit, je vždy nezbytné sejít se na místě, projít spolu s Vámi zamýšlenou rekonstrukci, provést zaměření jednotlivých místností a popř. byt nafotit. Schůzka většinou nezabere více jak hodinu a je určitě vhodnější než anonymní zaslání nějakého náčrtku bytu se stručným popisem požadovaného rozsahu rekonstrukce prostřednictvím mailu.

 

2) Návrh dispozičního řešení, tvorba cenové kalkulace

Na základě získaných informací můžeme společně najít nejvhodnější dispoziční řešení výsledné podoby rekonstruovaného bytu. Z vámi formulovaných požadavků navrhneme nejvhodnější řešení a po jeho odsouhlasení zdarma vytvoříme cenovou kalkulaci zakázky. Výsledný technický nákres rekonstrukce bytového jádra pak může sloužit i pro případné jednání s úřady (stavební úřad, statik apod.).

 

3) Vizualizace, doladění zakázky, podpis smlouvy

Známé jsou tedy rozsah a cena rekonstrukce bytového jádra, takže po akceptaci cenové nabídky přichází na řadu dotažení detailů celé zakázky, tak abychom mohli společně podepsat smlouvu o dílo. Součástí tohoto procesu je i bezplatné vyhotovení grafické vizualizace, která Vám usnadní představu o výsledné podobě díla. Osobně můžete při schůzce s tvůrcem grafického návrhu svou představu měnit a formovat až dosáhne požadované podoby.

 

4) Samotná realizace zakázky

Nezbytné administrativní kroky máte za sebou a přichází den D – začátek prací. Pokud se jedná o přestavbu bytového jádra, tak zpravidla probíhá dle následujícího harmonogramu:

 • 1. den – demontáž a likvidace umakartového jádra
 • 2. a 3. den – výstavba nového jádra
 • 4. – 6. den – vodoinstalace, elektroinstalace
 • 7. – 12. den – zednické a obkladačské práce
 • 13. – 14. den – kompletace (zařizovací předměty, zásuvky, vypínače, světla aj.)
 • 15. den – dokončovací práce, úklid, předání díla

V průběhu prací provádíme kontroly jednotlivých etap přestavby a pořizujeme i fotodokumentaci. Ta Vám pak může posloužit například pro objasnění vedení elektroinstalace, vodoinstalace nebo kanalizace. Na tomto přístupu vidíte, že služba "rekonstrukce bytový jader Brno" je prováděna pečlivě, odborně a s důrazem na každý detail.

5) Konečný stav a předání díla

Po dokončení rekonstrukce bytového jádra spolu celé dílo projdeme, zkontrolujeme a provedeme jeho předání. Součástí předávacího procesu je kromě sepsání předávacího protokolu také vystavení a předání záručních listů k jednotlivým výrobkům, technické dokumentace, zápisů k provedeným zkouškám a revizních zpráv. Pak už jen zbývá popřát Vám příjemné bydlení a nechat Vás vychutnat si radostné pocity z nové podoby Vašeho bytu.

 

Příklady řešení bytového jádra

Pro Vaši představivost nabízíme několik vzorových příkladů nového dispozičního řešení renovace jednoho z nejtypičtějších bytových jader.

1. varianta dispozičního řešení - 3D vizualizace rekonstrukce bytového jádra

 

Ostatní služby

Konkrétní úkony související se službou "Rekonstrukce bytových jáder Brno":

--------------------

Zákazníci naše služby na internetu hledají přes výrazy: cena rekonstrukce koupelny v paneláku, rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce umakartového jádra, rekonstrukce bytového jádra cena. Dále také: renovace umakartového jádra, rekonstrukce jádra cena, rekonstrukce umakartového jádra cena, cena rekonstrukce bytového jádra.

Dotazy na cenu: rekonstrukce koupelny v paneláku cena, rekonstrukce jádra bytu cena, bytové jádro rekonstrukce cena, přestavba bytového jádra cena, cena bytového jádra, vyzdění jádra cena, koupelnové jádro cena, rekonstrukce panelákové koupelny cena. Další dotazy zákazníků související s cenou: cena rekonstrukce bytu 2+1, rekonstrukce bytového jádra cena, rekonstrukce jádra cena, cena rekonstrukce bytu 3+1, cena rekonstrukce koupelny v paneláku, rekonstrukce bytového jádra Brno cena, bytové jádro rekonstrukce cena, rekonstrukce bytového jádra a kuchyně cena, rekonstrukce jádra bytu cena, rekonstrukce bytového jádra kalkulace.

Tematické určení služby: rekonstrukce bytového jádra, bytové jádro rekonstrukce, rekonstrukce bytových jader, přestavba bytového jádra v paneláku, bytová jádra rekonstrukce, rekonstrukce bytového jádra v paneláku 2+1. Dále také: renovace bytového jádra, přestavba bytového jádra, rekonstrukce jádra, harmonogram rekonstrukce domu, bytové jádro rekonstrukce, bytové jádro cena.

Nechte si nezávazně nacenit

FAQ

Co to jsou "stoupačky"?

Je nemálo lidí, kteří se ptají "Co to jsou stoupačky" a hledají jednoznačnou odpověď. Někdy taktéž použijí nesprávný výraz "stupačky". Co se týká správného pojmenování, tak jako stoupačky je označováno zpravidla páteřní mezipatrové vedení rozvodů ve vícepatrovém rodinném či bytovém domě. Naopak pokud myslíte "stupačky", pak se jedná o záchyty pro nohy na motorce, pomůcku pro lezce apod.

Pokud chcete vědět, co je to stoupačka, pak odborná definice zní následovně: stoupací trubka vedení, tj. potrubní rozvedení vody skrz všechna patra budovy, tedy od suterénu až po nejvyšší patro. Stoupačka naopak není vodorovný rozvod vody v samotném bytě (pro kuchyň, koupelnu, toaletu), ale skrze byt svisle prochází, protože se jedná o hlavní (páteřní) rozvod, kterým se voda do bytu distribuuje.

Stoupačka je také ustálené označení pro prostor (šachtu), zpravidla v panelovém či bytovém domě, kde vedou veškeré páteřní rozvody. Jedná se o vodu, odpady, plyn, elektřinu, vzduchotechniku, které v této šachtě jsou instalované a zajišťují přívod do každé bytové jednotky ve všech patrech.

Jak odhlučnit stoupačky

Ptáte se, jak odhlučnit stoupačky? Existuje několik metod, více či méně účinných, jak odhlučnit stoupačky. Zpravidla tento problém řeší správa bytových a panelových domů (SVJ, družstvo). Je to dáno i tím, že se jedná o starší výstavbu, a použité materiály při řešení stoupaček neodpovídají dnešním standardům. Existují 2 hlavní důvody hlučnosti stoupaček. První důvod lze řešit přezděním umakartového jádra. Druhý důvod hluku řeší moderní materiál, kterým jsou svislé potrubní rozvody provedeny. Proto doporučujeme pro odhlučnění stoupaček provést rekonstrukci, při které se zbavíte hlučnosti i nezdravých ocelových (koroze) nebo olověných trubek. U umakartového jádra pomůže případně i izolace podlahy a obložení umakartového jádra (o cca 25 % hluku méně).

Existují také speciální izolační materiály, kterými se stávající stoupačkové potrubí odhluční. Stejně tak se na akustické odhlučnění používají desky, které se instalují do stoupačkových šachet. Tyto postupy jsou však často hodně pracné a nejsou tak efektivním řešením, jako samotná celková rekonstrukce jádra, zvláště pak umakartového.

Jak fungují stoupačky

Zajímá vás podstata toho, jak fungují stoupačky? Funkční princip stoupaček je docela jednoduchý. V případě vody se jedná o tlakem „hnanou“ vodu v rámci svislých rozvodů, tj. stoupaček, které následně umožňují dodávky do vodorovných koncových rozvodů jednotlivých bytů.

Jak fungují stoupačky topení u bytových domů: svislé stoupačky umožňují distribuci tepla skrze všechna patra domu. Svislé stoupačky topení tudíž nejsou určeny pro samotné vytápění, přestože jsou logicky teplé, jelikož jimi proudí ohřátá voda skrze celý dům odspoda až nahoru. Tyto stoupačky zásobují horkou vodu samotné radiátory v jednotlivých bytech, a to jen v případě, pokud je kohout radiátoru otevřen, aby radiátorem mohla horká voda proudit a tudíž topit. Horká voda, která proteče „aktivními“ radiátory s otevřeným kohoutem se vrací druhou stoupačkou zpět ke kotli/zdroji vytápění, kde je voda opět ohřáta na požadovanou teplotu. V situaci, kdy jsou všechny radiátorové kohouty zavřené, tak horká voda stoupačkami neprotéká soustavně, ale po natečení do hlavního stoupacího rozvodu pomalu zchladne a dále nikam neproudí.

 

Proč zvolit službu "Rekonstrukce bytového jádra" právě od firmy Insebo?

Odborná všestrannost týmu nám pomáhá úspěšně realizovat různé typy zakázek. Všechny naše činnosti se prolínají. Rádi a ochotně přijmeme malou i velkou zakázku. Díky získaným dlouholetým zkušenostem umíme vyřešit nastalé problémy ke spokojenosti klienta, nic nás nepřekvapí.

Dbáme na kvalitu provedené práce, moderní řemeslné postupy, neboť se stále průběžně školíme ve znalosti nových technologií, inovativních materiálů a montážních postupů.

Dodržujeme dohodnuté nacenění a termíny. Jsme společnost, která vždy dbá na bezstarostnost a spokojenost klientů. Jsme zde pro vás - připraveni nabídnout služby v maximální kvalitě a v co nejkratší době.

Umíme dodat zařizovací materiály za výhodné dodavatelské ceny.

Je služba "Rekonstrukce bytového jádra" realizována včetně dodávky materiálu?

Ano, dokážeme za velmi výhodných podmínek (s ohledem na množství našich zakázek) obstarat veškerý potřebný stavební i instalační materiál za výhodné ceny. Pro instalatérské práce používáme nejčastěji produkty značek Geberit, Honeywell, Alca, Wavin Ekoplastik, Schell, Dražice, Schneider, Siemens. Ideálně pro nás i pro klienta je stav, kdy veškerý materiál zajišťujeme my a pak jen vyfakturujeme danou spotřebu. Pokud si klient přeje, pak je možné se dohodnout, že si materiál zajistí sám, nicméně ze zkušeností se vždy objeví komponenta, která chybí nebo je složitější ji zajistit apod.

Na nákup materiálu je zpravidla třeba složit zálohu.

Jak dopředu si službu "Rekonstrukce bytového jádra" musím objednat?

Máte-li zájem o rekonstrukci jádra nebo instalatérské práce, pak se ozvěte co nejdříve a dostatečně dopředu. Plnost našeho realizačního kalendáře na další rok řešíme cca od konce léta. Vhodné je začít domluvu cca 3 měsíce před plánovaným termínem realizace instalací nebo rekonstrukce. Je třeba akceptovat, že tyto řemeslné služby jsou dosti žádané, je nedostatek realizátorů a zároveň již několik klientů je vždy nasmlouváno na termíny před vámi. Vždy se však snažíme s každým novým klientem najít kompromis a provést objednané instalační práce a rekonstrukční úkony co nejdříve to jde. Je třeba akceptovat, že před vámi máme nasmlouvané dřívější klienty, které je třeba dořešit, neboť ctíme termíny, což chápeme jako naši konkurenční přednost a klienti jsou nám za to vděční.

Jak probíhá nacenění služby "Rekonstrukce bytového jádra"?

Sdělení ceny lze v jednodušších případech řešit telefonicky, nicméně z praxe máme ověřeno, že nejprve je třeba zjistit detaily zakázky, případně obhlédnout místo realizace včetně všech možných instalačních problémů, a pak teprve zpracujeme cenovou nabídku, která je reálná a odpovídá skutečnosti. Nacenění pak většinou sdělujeme mailem nebo na základě osobního setkání. Ideální je osobní jednání, při kterém můžeme podle situace řešit veškeré vaše požadavky a rovnou na ně reagovat.

Úhrada za službu "Rekonstrukce bytového jádra" je možná fakturou nebo jen hotově?

Varianta platby za realizaci záleží na naší dohodě, oba způsoby akceptujeme. V případě firem, bytových družstev a institucí je úhrada nejčastěji řešena formou fakturace. U standardních majitelů domů preferujeme úhradu hotově. U veškerých zakázek je účtována poměrná záloha na materiál a zařizovací předměty.

Jaká je historie a zkušenosti firmy Insebo?

Původně čistě instalatérská firma Insebo byla založena panem Šebelou v roce 1991. Již od samého počátku firma řešila opravy a montáže domovních rozvodů, montáže bytových vodoměrů, dodávky a montáže vnitřních instalací a zařizovacích předmětů, montáže odpadů a kanalizace. Na základě nabytých zkušeností a s ohledem na požadavku klientely firma Insebo rozšířila svůj odborný servis o plynoinstalace a topenářské práce. S velkým růstem zakázek se rozšiřoval i realizační tým a profilovala se odbornost i realizační zkušenosti. Po roce 2000 se firma vrhla i na tolik žádané stavební práce.  Aktuálně tak firma dokáže nabídnout kompletní servis pro rekonstrukce bytů, rodinných domů, bytových jader, koupelen nebo sociálních zařízení.

Jaký je rozsah poskytovaných služeb?

Insebo Brno řeší novostavby i rekonstrukce budov, výměnu stoupaček v bytových domech a panelácích. Zkušení instalatéři a topenáři řešící montáže plynu a vytápění zařídí veškeré páteřní rozvody budovy, včetně kanalizace, vody. Následně jsou vystřídáni zedníky a obkladači, aby dokončili rekonstrukci interiéru dle přání zákazníka.

Instalujeme podlahového topení, provádíme výměny kotlů a radiátorů, údržbu kotelen a výměníkových stanic, opravy rozvodů plynu aj.

Mezi náš prioritní směr patří kompletní rekonstrukce RD nebo výměny stoupaček v bytových domech a panelácích. Nicméně zajistíme dle dohody i dílčí realizace, pokud na ne máme potřebný čas. Jedná se např. o:

 • Instalace rozvodů kanalizace vnitřní i venkovní.
 • Instalace rozvodů vodovodního potrubí a ZTI.
 • Instalace radiátorů a koupelnových těles.
 • Instalace plynových rozvodů.
 • Instalace plynových a elektrických kotlů.
 • Instalace elektrických, plynových a kombinovaných ohřívačů vody.
 • Rozvody topení včetně podlahového.
 • Realizace tepelných čerpadel.

Jaká je působnost firmy Insebo v rámci ČR?

Jsme instalatérská a topenářská firma se sídlem v Brně. Odborné topenářské práce, vodoinstalace a plynoistalace a rekonstrukce proto poskytujeme pro klienty z Brna a širšího okolí (cca do 70km od Brna). Pokud by si nás klient vyžádal i na větší vzdálenost, určitě zakázku neodmítneme, jen se vzdálenost realizace logicky odrazí v ceně zakázky.

Jak probíhá spolupráce s instalační firmou Insebo Brno?

Ať už chcete nacenit kompletní balíček instalačně-topenářských služeb, nebo naopak pouze konkrétní službu, vždy se s vámi při finalizaci rozsahu a zadání zakázky osobně sejdeme, probereme detaily vašeho projektu. Poskytneme vám kompletní konzultační servis, jehož výsledkem je finální zadání a rozsah prací, které pro vás v dohodnutém termínu zajistíme. Následuje podpis smlouvy a úhrada zálohy dle podmínek smlouvy. Poté se objedná případný specifický materiál a zařizovací předměty na dohodnutý termín realizace. Po zhotovení díla dochází k předání.

S jakými značkami zařizovacích předmětů prioritně pracujete?

V rámci finalizace rekonstrukcí bytových jader a řešení koupelen/toalet v rodinných domech nejčastěji používáme produkty firem Ravak, Hüppe, Hansgrohe, Kaldewei, Dřevojas, Grohe, Laufen, Jika, RAR, Roca. Jsme schopni je zajistit u našich dodavatelů za výhodnější ceny.

Jaká je odbornost pracovníků instalatérské firmy Insebo?

Náš kolektiv je složen z řemeslných profesí, z nichž všichni mají odborné vzdělání v daném oboru. Ať už výuční list s nebo bez maturity. Pomocné síly provádí činnost pod dohledem vyučených mistrů a na základě získaných zkušeností. Provádíme pravidelné školení a certifikace pro jednotlivé profese, abychom dokázali efektivně reagovat na požadavky zákazníka a moderní trendy ve stavebnictví a instalacích.

Máte kontaktní kancelář pro osobní setkání?

Pokud potřebujete navštívit instalatérskou firmu Insebo Brno, pak ji najdete na adrese Výstaviště 1, 648 36 Brno (areál brněnského výstaviště - pavilon A3). V příjemném prostředí naší kanceláře probereme u dobré kávy vaše požadavky a naše realizační možnosti.

X
INSEBO
Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme zpět.