insebo.cz > Info > Podlahové topení Brno
Nechte si nezávazně nacenit:
info@insebo.cz
+420 606 202 494
Kontakt

Podlahové topení Brno

Provádíme realizace podlahového vytápění pro zákazníky z Brna a blízkého okolí. Precizně odvedená práce, dlouholeté zkušenosti a moderní postupy jsou garancí kvalitního podlahového vytápění vaší nemovitosti.

Zajišťujeme kompletní servis od projektování, přes dodávku materiálu, až po předání na základě revizní zkoušky. Pokud chcete mít záruku dlouholetého bezproblémového užívání podlahového topení, pak oslovte Insebo. Jsme připraveni obratem poslat nezávazné nacenění, poskytnout konzultaci na místě realizace, a především připravit projektovou dokumentaci, která je vstupním podkladem pro realizaci služby „podlahové topení Brno“.

Podlahové topení získává nejen v novostavbách stále větší oblíbenosti, často je využíváno i jako hlavní topný systém. Při rekonstrukcích starých domů lidé kombinují podlahové topení s klasickými radiátory dle možností technologické aplikace systému do původních konstrukcí rekonstruovaného domu. Ať už se vás týká rekonstrukce domu, nebo plánujete výstavbu nového, rádi bychom vám nabídli službu „podlahové topení Brno“.

Jestliže systémům podlahového topení plně nerozumíte, rádi vám vysvětlíme veškeré okolnosti a vyřešíme s vámi detaily jeho koncipování. Můžete mít více okruhů, které jsou samostatně regulovatelné, inteligentní ovládání podlahového topení napojené na ekvitermní systém plynového kondenzačního kotle apod. Dnešní doba umožňuje řadu technologických vymožeností, které se samozřejmě promítají i do plánování systému podlahového vytápění. Naše poradenství je samozřejmě součástí služby „podlahové topení Brno“.

Podlahové topení Brno

Než se rozhodnete pro podlahové vytápění?

Proč „podlahovku“ vlastně chtít? Odpověď je jednoduchá. Podlahové vytápění má ideální topící vlastnosti, šetří energie, teplo cirkuluje přirozeně a vy i pocitově oceníte, že sálá z podlahy. Podlahové vytápění je vhodné pro všechny běžné podlahoviny a materiály: dřevo, dlažba, vinyl, lamino, beton. Podlahové topení je tzv. sálavý systém, jehož celá plocha je tudíž topným tělesem, které distribuuje teplo rovnoměrně v ploše. Tento způsob distribuce tepla je mnohem sofistikovanější a efektivnější, než mohou poskytnout klasické radiátory.

Důležitý pro co největší efekt z tohoto typu topení samotný podklad. Vrstva pod podlahovým vytápěním by měla být izolační, nejvhodnějším materiálem v tomto případě je polystyren. Bez izolační vrstvy totiž dochází k tepelným ztrátám. Totéž platí i o prostupnosti tepla mezi podlahovým topením a finální podlahovinou (např. laminátová podlahy). Mezi podlahovinu a podlahové topení se hned z několika důvodů dávají podložky. Ty však nesmí být izolační! Pokud správnost přípravy podkladu nechcete řešit sami, ale nechat ji na nás, pak v rámci služby „podlahové vytápění Brno“ tuto činnost samozřejmě rádi zařídíme.

Před samotným projektováním podlahového vytápění je vhodné si nechat zpracovat dokumentaci tepelných ztrát, která následně určuje, jaký výkon musí mít podlahové vytápění v jednotlivých místnostech s ohledem na ostatní materiály ovlivňující přirozené ztráty tepla (jejich prostupnost) a na velikost vytápěného prostoru. Dle těchto vstupních informací vám pak rádi v rámci služby „podlahové vytápění Brno“ správně nakombinujeme technologii topení a parametry napojení na hlavní topící jednotku, včetně dimenzování jednotlivých topných okruhů.

podlahové vytápění Brno
Podlahové vytápění